Bayan Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ayakkabılar şık bir stilin en iyi tamamlayıcıları arasında yer alıyor. Moda dünyasının ünlü tasarımcılarının her yeni sezon ile birlikte ortaya çıkarttığı tasarımları arasından seçimlerinizi yaparken ise bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bayan ayakkabılar arasından doğru seçimi yaparak kendinize özel kombinleri yaratmaya başlayabilirsiniz.

Ayakkabı Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru bir şekilde ayakkabı seçebilmek için ilk olarak ayak numaranızı güncel bir şekilde öğrenmeli ve ayak tipinize uygun olarak tasarlanmış olan ayakkabıları seçmelisiniz. Düz tabanlık gibi bir sorun yaşıyorsanız düz taban ayak tipleri için üretilmiş olan ayakkabılara göz atmalısınız.

Genel giyim stilinize uygun yönelik hareket etmek sizin için daha yararlı olacaktır. Eğer üzerinizde ağırlıklı olarak açık renkli kıyafetler ve sportif bir kombin yer alıyor ise daha spor duruşa sahip olan ayakkabılar tercih etmelisiniz. Ancak zıt renklerin yarattığı mükemmel uyumdan da yararlanabilirsiniz.

Ayakkabılar Nasıl Kombinlenmeli?

Seçimlerinizi yaptıktan sonra başarılı kombinler yaratmak istiyorsanız unutmamanız gereken nokta ayakkabılarınızın ya da diğer kıyafetlerinizin güzelliğini gölgelememek olmalıdır. Aşırı abartı tasarımlara sahip bir ayakkabı ile kıyafetlerinizi, aşırı abartı tasarımlı kıyafetler ve aksesuarlar ile de ayakkabılarınızı kapatacağınızı unutmayın. Bu sebeple her zaman üzerinizde taşıdığınız tüm parçalarda kusursuz bir denge yaratmaya çalışın.

Giyeceğiniz pantolonun paçalarının bilek hizasında bitmesine dikkat ederseniz ayakkabılarınızın daha daha fazla ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bayan ayakkabılar arasında yer alan alternatif tasarımlar ile de kendinize özel kombinler yaratabilirsiniz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.