Oyun Oynayarak İngilizce Öğrenmek

Oyun oynayarak ingilizce öğrenmek İngilizce öğrenmeyi düşündüğümüzde, her zaman masa başı kursları veya kalem ve kağıtla ders çalışmayı düşünürüz.

İngilizce öğrenmek için bir kursa kaydolmak, sınıfta saatlerce oturmak, sıkıcı derslerle uğraşmak veya müfredata bağlı kalmak için çok para harcamanıza gerek yok. Oyun gibi derslerle sadece cep telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak İngilizce öğrenmek çok kolay. Ayrıca günde sadece 10 dakika yeterlidir. Uyumadan önce yatakta telefonunuzu kontrol ederken, durakta otobüs beklerken, metro veya otobüse binerken, trafikte veya uzun kuyrukta beklerken, öğle yemeği yerken veya sadece evde vakit geçirirken zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. ev. ve kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Dil Öğrenimi İçin En Etkili Oyunlardan Biri: Video Oyunları

Bugün neredeyse her 5 kişiden 2’sinin Call of Duty oynadığı gerçeğine bakılırsa, çoğumuz video oyunlarını seviyoruz! Elbette hemen hemen herkesin bilgisayar, tablet veya telefon gibi teknolojik cihazları vardır. Belki de dikkatinizi dağıtmak, belki stres atmak, belki de boş zamanlarınızda eğlenmek için bu oyunlara yöneliyorsunuz.

Tabii ki, sırf dil öğrenmenize katkı sağlıyor diye günde 15 saat video oyunları oynayarak harcamayın! Özellikle World of Warcraft’ın oyun içerisinde verdiği İngilizce komutlar sizi öğrenmeye zorlayacak. Oh, strateji oyunlarını sevmiyorum, daha ödüllendirici bir seçenek yok diyorsanız The Sims tam size göre! Sims, bir ev satın almak, bir aile yetiştirmek ve onların bu evin lüksü içinde yaşamalarına olanak sağlamak üzerine kurulu olup, İngilizce’de birçok komutu barındırdığı için İngilizce öğreten oyunlar kategorisine dahil edilebilir.

Sevdiklerinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar: Masa Oyunları

Ne zaman uzun süredir birlikte olmayan üç beş arkadaş, kuzen ya da aile üyesi bir araya gelse akla hemen masa oyunları gelir. Harfleri dizerek anlamlı kelimeler oluşturmaya dayanan bir oyun olan Scrabble, bu konuda en faydalı olanlardan biridir. “Kelime bilgim artık iyi değilse, nasıl oynarım?” Yanınıza sözlük alabilirsiniz. Ayrıca 2 kişi ile oynanabilen bir oyun olduğu için oynamak için mutlaka kalabalık bir ortama ihtiyacınız yok!

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.