Burun Estetiğinde Yeni Çağ

Estetik cerrahi uygulamaları kişilerin bedenlerinde kimi zaman memnun olmadıkları kimi zaman ise sağlık sorunları ile birlikte yeniden yapılandırılmasını istedikleri bölgelerin düzeltilerek daha uyumlu bir yapıya kavuşturulmasını sağlıyor.

Estetik cerrahide kişilerin genel olarak en çok tercih ettikleri operasyon ise burun estetiği ameliyatıdır. Yüz şeklini ve sima olarak oldukça büyük değişime yol açan burun estetiği operasyonu bu değişim sebebi ile de biraz çekinilen bir uygulamadır. Hastaların estetik sonrasında görüntülerinin nasıl olacağı, iyileşme süreci, ameliyat sonrası karşılaşılacak olan morluk ve şişliklerin durumu ve daha birçok sebep yaşanılan korkular ile ilgili soru işaretleridir. Fakat Dr. Yakup Avşar tüm bu yaşanılan korkulara son verecek olan burun estetiği operasyonunda yeni bir çağ açan tekniği ile karşımıza çıktı.

burun estetik

burun estetik

3D Mask Tekniği Nedir?

Tüm dünyada ve ülkemizde birçok estetik cerrah burun operasyonu öncesinde bilgisayarda kişilerin yüz taramasını yaparak yeni görüntünün nasıl olacağına dair fotoğraf çekimini andıran bir görüntüyü sunabiliyorlar. Kişilerin gördükleri bu görüntü sonrası karar verme süreçleri ve yaşanılacak olan operasyon sonrasına ilişkin olan stres ve kaygıları ise devam etmekte idi. Dr. Yakup Avşar ise yeni bir teknik uygulama sunarak 3D Mask uygulamasını hayatta geçirdi.

Dünyada Avşar Maskesi olarak da bilinmekte olan bu uygulama sayesinde kişiler yeni görüntülerine dokunabiliyorlar. Dr. Yakup Avşar kişinin öncelikle ameliyat öncesi halinin maskesini alıyor. Yapılan işlem ile ikinci maske oluşumunda yenilen burun ve yüz hattı ne olarak gözlemlenebiliyor. Hastaların kendi yüzlerine dokunarak karar vermeleri ise operasyona daha az kaygı ile girmelerine destek oluyor.

Daha Az Müdahale Daha Çok İşlem

Dr. Yakup Avşar tarafından sunulan burun estetiği operasyonunda 3D Mask uygulamasının yanı sıra hem kapalı hem de açık operasyonlarda uygulanabilecek olan yeniçağ uygulaması ise mikro rinoplasti adı altında sunuluyor. Daha az müdahale ile daha çok işlem yapılmasının sağlandığı bu uygulamada en incelik işlemeyen işlemler bile kolaylıkla uygulanabiliyor. Mikro kamera uygulaması sayesinde en zor alanların görülmesi 20 katlık bir büyüklük ile incelenebiliyor. Teknikte uygulanmakta olan mikro motor uçlarının tasarımını da bizzat yapan D. Yakup Avşar, bu tasarımı ile burun ucu ya da burun kemiği gibi her bölge ya da dokuya kolayca müdahale edilmesi sağlanıyor.

avşar rinoplasti

avşar rinoplasti

Daha Büyütülebilmesinin Yararları Nelerdir?

Dr. Yakup Avşar tarafından tasarlanan mikro rinoplasti uygulaması içersinde kullanılan mikro motor uçları ve mikro kamera ile birlikte burun estetiği operasyonunda yeni bir dönem yaşandı. Bu sayede daha net bir görüntü elde edilmesi sağlanıp hastanın burnuna daha az müdahale alanı yaratırken iyileşme sürecinin de daha çabuk olmasını sağlıyor. Dünyada sıklıkla uygulanmaya başlanan Mikro Rinoplasti uygulaması kapalı burun estetiği operasyonlarında da burun şekline müdahale edilmesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Klasik burun estetiği operasyonları ile birlikte kullanılabilen bu uygulama hastaların burun estetiği operasyonu öncesinde ve sonrasında daha raht olmalarına da yardımcı oluyor.

Endoskopi ve Mikro Motor Ucu Uygulaması

Kapalı ve açık burun estetiği operasyonunda kullanılan mikro motor sistemi sırasında endoskopi teknolojisinden de faydalanılıyor. Burun kemiği üzerinde çeşitli değişimlerin yapılabilmesinde kolaylık sağlayan bu uygulama ince işçiliğin yapılmasında kolaylık sağlarken aynı zamanda net görüntünün 20 kat büyütülmesi sayesinde de istenen ve tasarlanan burun uygulamasının hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasına olanak veriyor. Böylelikle hastaların burun estetiği operasyonları daha kısa sürerken aynı zamanda gereksiz alanlara müdahale edilmeden yapılabilmesi ile de daha kısa sürede iyileşme sağlanıyor.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.