Çene Dolgusu İşlemi ve Avantajları

Ameliyatsız işlemlerden olan çene dolgusu yüz bölgesinin estetik görünmesini önemli ölçüde etkiler. Çene ile yüzün bir uyum içerisinde olmasını sağlamak için yapılan dolgu uygulaması ile çene hattında bazı düzenlemeler yapılabilmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadığından çene dolgusu estetik yüz uygulamaları arasında en çok tercih edilen işlemlerden biridir.

Dakikalar İçerisinde Çene Dolgusu Yaptırmak Mümkün

Çene bozukluklarının giderilmesinde etkili bir uygulama olan çene dolgusu basit bir müdahale ile dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Dolgu uygulaması lokal anestezi altında yapılır. İstenilen bölgeye dolgu maddesinin yayılmasının ardından işlem tamamlanır. Hastanede istirahat etmeyi gerektirmez ve hasta hemen günlük hayatına dönebilir.

Ameliyatsız bir işlem olduğundan çene dolgusu kalıcı değildir. 1-2 yıl sonra kalıcılığı azalan çene dolgusu hasta talebine bağlı olarak yeniden yapılabilir. İşlemin tekrarlanması konusunda herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Düzenli aralıklarla çene dolgusu yaptırmak mümkün.

çene dolgusu

Kimler Çene Dolgusu Yaptırabilir?

Çene dolgusu herhangi bir nedenden dolayı çene bozukluğu olan veya çenesinin daha hoş görünmesini isteyen kişiler tarafından yaptırılabilir. Çenenin görünümünü; çene ucunun çok sivri, düz, çok geniş veya geride olması, çenede hacim eksikliği, belirsiz çene hatları ve çene hattında sarkmalar etkileyebilmektedir.

Çenedeki şekil bozukluklarının ameliyatsız düzeltilmesinde etkili olan çene dolgusu işlemi ile estetik açıdan daha düzgün ve güzel görünüm kazanabilirsiniz. Kan pıhtılaşması gibi sağlık sorunları olanların ve gebelik ve emzirme döneminde olan annelerin ise çene dolgusu yaptırması önerilmemektedir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Doktor muayenesi sonrasında sağlık durumu uygun olanlar için cerrahi müdahale gerektirmeyen çene dolgusu güvenli bir işlemdir. Uygulama sırasında herhangi bir kesi atılmaz. Bu nedenle komplikasyon gelişme riski oldukça düşüktür. İşlem bittiğinde hasta evine gidebilir ve işine dönebilir.

Yüz bölgesinin görünümünden memnun olmayanlar tarafından tercih edilebilir. Dolgu uygulaması ile çene hattının daha belirgin olması sağlanabilir. Genel görünümün daha estetik olmasını sağlar. Yaklaşık 1-2 yıl kalıcı olan çene dolgusu istenildiğinde tekrar yapılabilir. Düzenli çene dolgusu yapılması ise kalıcılık sürecini uzatacaktır.

Ameliyatsız estetik girişimlerden çene dolgusu hakkında merak ettiğiniz tüm diğer bilgilere https://tugbadindar.com/hizmetler/cene-dolgusu linkinden ulaşabilir, hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.