Çocuk Odası Dekor Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk odalarının dekorasyon uygulamaları diğer odalardan farklı olarak dizayn edilir. Bu alandaki hedef her zaman için çocuğunuzdur. Çocuğun beğendiği karakterler ve onun ilgisini çekecek olan objelere yer açarken aynı zamanda oyun oynama alanının da oda içinde bulunması gerekir. Bunun ile beraber oku çağı için ders çalışma alanının da yaratılması önemlidir.

Çocuk odası dekorasyon uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise dekorasyonda kullanılacak olan mobilyaların yerleşim planlamasıdır. Pencere kenarları genellikle çocuğun ders çalışma alanı olarak planlanır. Bu alan daha fazla ışık alması ve çocuğun motivasyonunu artırması için çalışma masasının bu yere konumlanması önemli olup kitaplıklı olan masalar ise bu şekilde yapılamaz. Bu durum ise en iyi ışık alan yere çalıma masasının konulması önerilir.

Yatak Seçimi

Çocuk odalarında yatak seçimi oldukça önemlidir. Özellikle küçük odalar için tercih edilmekte olan ranzalar beğenilen ve kullanışlı tercihler içinde yer alıyor. Üst kısmı oyun alanı olan bu modellerde alt kısım yatak olabiliyor. Bunun ile beraber alt kısmının çalışma masası olarak planlandığı tasarımları da görebilirsiniz.

Hangi yatak seçimine ya da aksesuar tercihine yer verecek olursanız olun mutlaka çocuğunuzun beğenisine hitap edecek olan tercihlere yönelmeniz tavsiye edilir. Bunun dışındaki seçimler çocuğunuzun odasında mutlu olmamasına ve zaman geçirmek istememesine neden olacaktır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.