Dikili Tip Elektrik Panoları

Binalarda bulunan elektrik aksamının muhafaza edilmesi için kullanılan elektrik panolarında bir çok çeşit bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bir tanesi dikili tip olarak isimlendirilen modüler kaynaklı panolardır. Dikili tip elektrik panoları binalarda ağır ana dağıtım panosu olarak kullanılmaktadır. Otomasyon ve kumanda panoları şeklinde tasarlanmaktadır. Dikilip tip elektrik panolarını birçok amaç için kullanmak mümkündür. Genellikle 1,30 ve 2 milim olarak kullanılan saç kalınlıkları panonun kullanacağı yere ve tedarikini yapılacak müşterinin talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Dikili tip panoların içerisinde tercih edildiği takdirde istenilen yükseklilere ayarlanabilecek şekilde raf sistemi konulabilir. Dikili tip panolar elektrik akımlarının muhafazasında en güvenilir ürünler içerisinde yer alır.

Dikili Tip Elektrik Panosu Özellikleri

Dikili tip elektrik panoları içerisine daha fazla malzeme konulabilir. Yere ve mekana uygun olarak özel olarak üretilen panolar ile daha güvenilir bir hale getirilebilir. Genellikle dikili tip elektrik panolarına hastanelerde, okullarda ve konutlarda görebiliriz. Bunun dışında alışveriş merkezleri, havalimanı, fabrikalar ve dershanelerde de çok fazla kullanılan bir çeşittir. Yoğun olarak elektrik kullanımı olan alanlarda çok fazla tercih edilir. İmalatında galvaniz saç malzemeler kullanılmaktadır. Çevresel ve insan kullanımındaki faktörleri de dayanıklı ürünlerdir. Teknik özellikleri ve modellerine göre fiyatları değişiklik gösterebilir. Uzun yıllar boyu kullanacak olan dikili tip elektrik panolarında çevresel dış etkenlerden yani yağmur, çamur, kar, toprak veya toz girmesini engelleyecek sistemler kullanılır. İçerisinde bulunan malzemelerin korunaklı olması gerekir.

Dikili Tip Elektrik Panoları Nasıl Kullanılır

Dikili tip panoların montajları çok kolaydır. Daha güvenilir bir hale getirebilmek için işin ehli tarafından montaj edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir şekilde kaynakla montaja gerek duyulmaz. Özellikle enerji ve aydınlatma sektöründe çok tercih edilir. Dekoratif olarak da bulunduğu ortamda göze batmayacak şekilde bir dekorasyon sağlar. Çizilmeye ve darbelere karşı dayanıklı bir üretim süreci bulunmaktadır. İstenilen boyutta yapılabilmektedir. Yetkililer tarafından açılır kapanır özellikte olması için kesinlikle kilit sistemi kullanılmalıdır. Ürünler hakkında daha teknik ve özelliklerle ilgili bilmek bilgi almak istediğiniz taktirde https://www.ponismetal.com.tr/dikili-tip-elektrik-panolari adresinden bilgi alabilirsiniz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.