Dubleks Evleri Daha İyi Isıtabilmek için İpuçları

Dubleks evler çoğu insanın hayalini süsleyen evler arasında yer alıyor. Bu tarz evler geniş olması açısından ve rahat olması açısından çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Fakat dubleks evlerde yaşamanın da birtakım zorlukları bulunuyor. Temizlik bu sorunlar arasında ilk sırada yer alıyor. Bir diğer önemli sorun ise ısınma sorunu oluyor.

dubleks ev

dubleks ev

Dubleks evlerin ısıtma sistemleri diğer evlerdeki ile aynıdır. Kombi, klima, soba ya da elektrikli ısıtıcılar da dubleks evlerde kullanılır. Ancak dubleks evlerde bu sistemleri kullanırken daha farklı bir bakış açısı geliştirmek gerekebiliyor.

Termostat Kullanımı

Bu tür evleri sağlıklı şekilde ısıtabilmek için ilk önce yalıtımın iyi yapılmış olması gerekiyor. Yalıtımı düzgün olmayan dubleks evlerin ısıtılması için yüksek meblağlar ödemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca odalarda yer alan kalorifer peteklerinin de termostatlı vanalar ile desteklenmesi gereklidir. 21-22 derece sıcaklıkta tutulması gereken bu odalardaki termostatları en sık kullanılan odalara koymak gerekiyor.

dubleks ev ısısı

dubleks ev ısısı

Kombi yerine doğalgaz ile ısıtma işlemi yapılıyor ise evin tamamını ısıtabilmek oldukça zorlayıcı olabilir. Bu tür durumlarda yaşam alanı olarak kullanılan odalar ısıtılmalı ve mümkünse diğer kapılar daima kapalı tutulmalıdır.

Dubleks evlerin içerisindeki odaların sayısı fazla olacağı için tüm odaların ısınmasını sağlamak zorlayıcı bir süreç içerisine girmenize sebep olabilir. Tasarruf elde edebilmek için ise kullanılmayan bölgelerdeki peteklerin kapatılması tavsiye edilmektedir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.