Kilo Veremiyorum Ne Yapmalıyım

Her sabah kalktığınızda ve tartıya çıktığınızda hayal kırıklığına uğruyorsanız yediklerinizi ve uyguladığınız diyeti tekrar gözden geçirmelisiniz.

Çok yıkıcı rejimler uygulamak size bir şey kazandırmaz.Her insanın yapısının farklı olduğunu ve uygulanan rejimlerin mutlaka farklılık gösterdiğini asla unutmayın.Sizinde tad ve beslenme şekliniz farklı olduğundan bilinçli olarak uygulamadığınız rejimlere vücudunuz direnç gösterecektir.

ev yoğurdu
ev yoğurdu

Sürekli olarak jimnastik yapmak da yeterli değil.Saatlerce yoruldunuz yağlarınızı yaktınız ve istediğiniz vücuda sahip oldunuz.Fakat eve dönerken gözünüze çarpan bir hamburgercide yiyeceğiniz burger yada patates kızartması veya evdeki kaçamaklar size büyük bir hızla geri dönecektir.

Büyük çoğunluğun olduğu gibi hareketi sevmeye de bilirsiniz .Bunun için tek çare var hareketi sevmek…

Genlerden kaynaklanan bir kiloya da sahip olabilirsiniz.Ve bunu değiştirmek içinde hiçbir şey yapmak istemezsiniz.Çünkü bahaneniz hazırdır.Mesela büroda arkadaşlarınızla kutlayacağınız bir doğum günü için en büyük pastayı siz alırsınız.Yada çocuklarınızın tabağında kalan parçaları ağzınıza atarsınız…

Sadece hayatınızdan yağları çıkarmak yetmez.Bir çok insanın yanıldığı şeyde bu.Yağlı yemiyorum ama gene de kilo alıyorum.Yağlı yemiyorsunuz fakat çok fazla şey yiyorsunuz!Yemeğe başlarken 3 ana noktayı unutmamalısınız.

Yemeğe başlarken çorba yada salatayla başlayın.Bunlar mideyi şişirdiği gibi iştehıda kapatacaktır.En çok sevdiğiniz bir tabak yemeği tercih edin.Tatlı olarakta kesinlikle meyveyi tercih edin.Oda tabiki yemekten 1 sat sonra.Ve ekmeği minimuma indirmeyi unutmayın.

tatildeyseniz ve kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız bir günlük tutun.ne kadar yiyorum,neler yiyorum yediklerimin kalorileri neler gibi sorularınızın cevaplarını yazın.

birde son olarak yemiyorum ama kilo veremiyorum diyerek kendinizi kandıranlardansanız,unutmayın size görede mutlaka bir doktor ve bir yol vardır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.