Kırık Camlar Üzerinde Yaralanmadan Nasıl Yürünüyor?

Kırık camların üzerinde çıplak ayakla yürümekte olan bir sihirbaz veya sokak sanatçısı dramatik bir gösteridir. Yakın çekim görünümünüz varsa, bazen, camın ayak altında kırıldığını duyabilirsiniz. Açıkça tehlikeli ve denenmemesi gereken bir şeydir ve bazı sanatçılar, en üst düzeyde yoğunlaşmayı hatta mistik müdahaleyi gerektirdiğini bile iddia ediyor.

cam

cam

Kırık Cam Yürüyüşünün Sırları

Gerçek camın parçalanması kolaydır. Bunun yerine çoğu cam gösterisinde parçalanabilen -aynı zamanda şeker veya şeker camı olarak da bilinir- cam kullanılır. Bir aktörün bir başkasının üzerine bir şişe kırdığını gördüğünüzde, şişe genellikle şeker camından yapılır. Kırık kenarlar hâlâ keskin olabilir, ancak parçalar genellikle ayağının delinmesi için yeterince güçlü değildir. Bununla birlikte, şeker camının bazı türleri yürüyüş sırasında yapışkan ya da toz haline dönüşebilir, illüzyonu mahveder.

  • Çoğu cam göstericisi ise kırık şarap veya şampanya şişeleri kullanıyor, bu parçaların nazik eğimi yumuşaktır.
  • Cam yatağı genellikle kalındır, aşağı indiğinizde, parçalar birbirlerine doğru kayar, kenarları ayağınızdan uzaklaştırır. Bazı insanlar camın altına biraz yastıklı bir yüzey kullanır ve ekstra bir esneme yaratırlar.
camda yürümek

camda yürümek

  • Cam üzerinde yürüyenler genellikle yavaş adımlar atarlar, ayakları çok keskin hissettiklerinde yeniden konumlandırırlar. Bu, camın yerleşmesi için yeterli zaman verir ve ponksiyonlara karşı ilave bir koruma önlemi ekler.

Bir cam yürüyüşünde, vücudunuzun ağırlığı hareket etme özgürlüğüne sahip çok sayıda parçaya yayılır. Tek bir cam şeridine bastığınızda, ağırlığınız o keskin noktanın üzerinde yoğunlaşıyor. Bu nedenle camda yürümek, ayağınızı doğrudan yüzeye kaydırmamak için kenarlarına düz bir şekilde koymanızı gerektirir.

Cam yürüyüşü mümkün olsa da, hâlâ tehlikeli bir faaliyettir. Evde denemeye kalkmayın.

Yorumlar (2)

  1. Zeynep 20 Aralık 2020
  2. Meraklı 22 Mayıs 2021

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.