Lazer Yaptırmalı Mı?

Lazer son zamanlarda kadınların çoğunun tercih ettiği bir işlem haline geldi. Tüylerden sonsuza kadar kurtaran lazer epilasyonunun yararlarının yanında zararları da mevcut. Peki lazer yaptırmak zararlı mı? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için lazerin zararlarından kısaca söz etmek istedik.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Lazer Operasyonunun Zararları Nelerdir?

Lazer operasyonları kişinin tüy kalınlığına ve gürlüğüne göre farklı şekillerde olabiliyor. Seans sayısı da bu durumlara göre farklılık gösteriyor. Operasyon sırasında ciltte bazı deformeler olabiliyor. Yanmalar ve lekelenmeler meydana gelebilir. Ayrıca lazer yaptıran kişiler bir önemli tavsiyemiz olacak. O da şudur ki lazer yapılan bölgeyi en az 3 hafta güneşin zaaralı ışınlarından korumaya özen göstermeniz. Mesela en az 50 faktör güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

lazer

lazer

Ne olursa olsun çok ciddi zararlara yol açmayan lazer dikkatsizlik olunca deride kaşıntı, şişme ve yanma gibi durumlar olabilir. Ama 3 4 gün içinde geçer. Erkeklerin lazer yaptırması da son zamanlarda artan bir durum.  Erkeklerde lazer yaptırabilir. Herhangi bir sıkıntısı yoktur.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.