Müşteri Bağlılığını Şekillendirmenin 5 Yolu

Her yerde ve herhangi bir cihaz üzerinde pazarlama bombardımanına tutulduğumuz günümüz dünyasında, bu pazarlamacıların kendisine sorması gereken büyük bir soru var: “Markamızı kitlelere kalıcı olarak nasıl ulaştırabiliriz? İşte onlar için pazarlama ve ticaret dönüşümünde etkili olan ilk beş eğilim.

müşteri sadakati

müşteri sadakati

  1. Kişiselleştirme

Kişiselleştirilmiş pazarlamaya ulaşmak için, işletmelerin birden fazla kaynaktan ve sistemden tüm müşteri verilerini birleştirmesi gerekir. Bu gerçek 360 derecelik bakış temelini oluşturur.

  1. Mobil

Mobil ticaret şimdi Dünya’da tüm e-ticaret satışlarının yaklaşık % 30’unu oluşturuyor ve bu rakam artmaya devam ediyor. Mobil pazarlama müşterinin yolculuğu başladığı yerde, genellikle bir sonraki aşamalara müşteriyi yönlendirmek için özellikle önemlidir.

  1. Sosyal Medya

İnsanlar çevrimiçi sosyal medyayı kullanarak zamanlarının büyük bir kısmını harcıyor. Sosyal medya tüketici arzuları ve davranışları hakkında sosyal dinleme veya analiz araçları ile değerlendirilebilecek değerli bilgiler içerir. İşletmelerin onları son derece kişiselleştirilmiş içeriksel pazarlamasında kullanması kolaylaşır.

müşteri memnuniyeti

müşteri memnuniyeti

  1. Analiz

Etkili pazarlama olduğu yerden müşterilere ulaşma anlamına gelir. Ama aynı zamanda doğru zamanlama gerektirir. Nerede, ne zaman ve nasıl bir insanın marka ile ilgilendiğini analiz ederek, işletmeler tam olarak istedikleri şeyi müşterilerine sunabilir. Bu bilinen bir ürün veya marka oluşturmak için çok etkili bir yoldur.

  1. Tutarlılık

Müşteriler tutarlılık ve aşinalık arar. Pek çok farklı kanal ile müşterilerin marka ile nasıl etkileşime girdiklerini anlamak zor olabilir. Tüm temas noktaları arasında sorunsuz bir deneyim yaratmak için müşteri bağlılığının önemli olmasının nedeni budur.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.