Saçların Kısa Sürede Uzamasında Soğan Suyu Mucizesi

Saçların kısa sürede uzamasında destek olan birçok farklı maske ya da şampuan önerilerini uyguluyor olabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok kişi kimyasal içeriğe sahip olması sebebi ile bu ürünlerin kullanımına da yer vermek istememektedir. Saçların kısa sürede uzamasına etki eden ve kimyasal herhangi bir içeriğe sahip olmayan soğan suyu ise kısa sürede saçların uzamasına yardımcı olan bir seçimdir.

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Nasıl Yapılabilir?

Saçlarının kısa sürede istediği uzunluğa kavuşmasını arzu edenler ya da çabuk uzamayan saçlara sahip olanlar farklı birçok ürün kullanımına yer verebiliyorlar. Bu ürünlerin yerine daha ekonomik bir seçime yer açarken aynı zamanda herhangi bir kimyasal kullanımını gerçekleştirmeden saçların uzamasını sağlamak için ise soğan suyundan yararlanabilirsiniz.

Soğan suyu ile saç uzatma uygulaması için öncelikle soğanların soyulup dört ya da beşe bölünerek sıcak suyun içine konulması ve bir süre kaynatılması gerekir. Saçlarda kullanımı sonrasında etkisini göstermeye başlayacak olan soğan suyunun kullanım için ideal ısıya kavuşması beklenir. Aşırı sıcak ya da sıcak olmayan suyunu saçlara dökmeniz önerilir. Özellikle uygulama sırasında saç köklerine masaj yapmanız ise daha kısa sürede etkinin elde edilmesine de olanak sunacaktır. Bir süre masaj yaparak yapacağınız uygulama sonrasın da saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Soğan suyu uygulamasını haftada bir ya da iki defa yapabilirsiniz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.