Tatilde Çocuklarımızı Nasıl Koruyabiliriz?

Hem çocuklarınız hem de sizin için nefes alma zamanı olan tatiller aynı zamanda tüm yılın yorgunluğunu da atmanıza destek oluyor. Tatilinizi gerçekleştirmek için planınızı yaparken dikkatli tercihlere yer vererek daha güvenli ve daha dinlendirici bir zaman dilimini de elde edebilirsiniz.

Çocuklar ile çıkılacak olan tatillerde onlarında keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak ve aktivitelerin bulunduğu tatil planlaması hem çocuklarınızı mutlu eder hem de sizin yükünüzü hafifletir. Fakat tatil planlamasında her ne kadar hem onların hem de sizin eğlenebileceğiniz mekân seçimi yaparsanız yapın mutlaka dikkatli olmanız ve bazı konularda her an gözetim altında bulunmanız da gerekir.

Güneşten, Havuzdan ve Denizden Koruma

Çocuklar eğlenirken zaman kavramını yitirir. Onların tatil boyunca güneşten etkilenmemeleri için sadece en iyi güneş kremini almanız ya da şapa takmanız yeterli olmaz. Bunun ile beraber belli saat dilimlerinde güneşe maruz kalmamalarını sağlamanız da önerilir.

Ayrıca her çocuk havuz ya da denize girdiğinde mutlaka su yutar. Bu ise çocuğun bağışıklık sistemi güçlü değil ise hastalanmasına sebep olabilir. Çocuğunuzun hastalanmaması için tedbirleri tatil öncesinde doktor kontrolüne giderek gerçekleştirebilirsiniz. Doktor tarafından olası tüm durumlar ile ilgili bilgi edinip yapılması gereken diğer detayları da öğrenme şansını elde edebilirsiniz. Aynı zamanda mutlaka çocuğunuz için gerekli olan ilaçları da yanınızda bulundurmayı unutmamanız önerilir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.