YGS Sınavına Girecek Öğrencilere 6 Öğüt

YGS yada uzun biçiminde ifade ediliş biçimiyle Yüksek Öğretim Geçiş Sınavına sayılı günler kaldı. Hem öğrenciler hem de aileler için oldukça önemli bir kavşak. Aslında belki tek bir sınava insanın hayatının bağlanması çok da doğru değil ama yapacak çok da bir şey yok. Öyle olunca bu yazıda öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiğini vurgulamaya çalışacağım. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak.

ygs

ygs

Bizde bu yollardan geçtik sonuçta.

  • Uyku

Sınava girecek öğrenciler bir gece önce mutlaka erken yatmalı ve uykusunu çok iyi bir biçimde almalı.

  • Çikolata

Çikolatanın beyin üzerindeki etkileri biliniyor. O yüzden sınava girmeden önce mutlaka bir adet bitter çikolata yiyin. Ama özellikle bitter çikolata.

  • En İyi Bildiğiniz Sorudan Başlayın

Zamana karşı yarıştığınızı unutmayın ve öncelikle sorulara hızlıca bir göz atın ve sonra en iyi bildiğiniz sorudan başlayarak hızlıca soruları çözmeye devam edin.

ygs 2016

ygs 2016

  • Stres Yönetimi

Kendinize işkence yapmayın ve kendinizi baskılandırmayın. Bunun en kötü olasılıkla yaşam yolculuğunuzda muhteşem bir deneyim olduğunu düşünün ve sınava girmenin keyfini çıkarın. Kesinlikle olumsuz düşünmeyin.

  • Son Bir Hafta Çalışmayın

Uzun bir maratondu bu ve artık soru çözmeyi son bir hafta bırakıp eksik olduğunuzu düşündüğünüz konulara yoğunlaşarak onları çözmeye çalışın.

  • Kahvaltı

Sınava girmeden önce sağlam bir kahvaltı yapın. Süt, yumurta, bal gibi besin yiyin.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.