Alzheimer Olma Riskine Karşı Tedbirli Olun

Dünyada en çok rastlanan ve bunama olarak da adlandırılan rahatsızlıktır Alzheimer. Pek çok insanın sonunun gelmesine bahane olan ve insanlara, o insanların yakınlarına zor anlar yaşatan Alzheimer genellikle yaşlılarda görülür. Alzheimer için belirti olarak yakın bir dostun ya da akrabanın adının hatırlanmaması ya da çok kullanılan, sevilen bir eşyanın unutulması gösterilebilir.

Alzheimer

Alzheimer

Alzheimer Testleri

İnsanların günlük hayatlarında yaşadığı iş temposu olsun, teknolojinin dayattığı yeni dünya düzeni olsun bir yerden sonra bu yorgunluk sonucunda insan bunama tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu yoğunluk insanın aklından bir şeyleri götürüyor. Başta basit bir unutkanlık olan bu rahatsızlık git gide adına Alzheimer denebiliyor. Bulunduğunuz odadan mutfak diye çıkıp tuvalete gidiyorsanız ya da telefonunuzu alacakken kumandayı almışsanız durum ciddi bir boyutta demektir.

sağlık sorunları

sağlık sorunları

Çok kullanılan bir eşyasını her insan ev içinde kaybedebilir. Hatta bazen telefonunuzu ararken cebinizden de çıkabilir. Bu çok ciddi bir şey değildir. Ama telefonunuz mutfak rafındaysa ya da tencerenin içindeyse bu ciddi bir sorundur. Çizim yapmak bir insanın hafızasını yansıtabilir. Her durumda çizim yapabilirsiniz. Ama bir saati çizerken rakamları doğru dağıtamıyorsanız ya da çizgileri tam oturtamıyorsanız bu rahatsızlığınızla alakalı boyutu size gösterebilir. Beyin çok hızlı çalışır ve her an insanın hangi zamanda veya nerede olduğunu sorar, cevaplar. Ama bulunduğunuz zaman ve yer konusunda tereddüdünüz varsa bu da ciddi bir sıkıntıdır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.