Detoks Yapmanın Faydaları

Hava kirliliği, sigara, alkol, kafein ya da yanlış beslenme şekilleri ile beraber vücudumuz toksinlerle dolar ve bu maddeler de sindirim sistemimizi, karaciğerimizi, böbreklerimizi ve dalağımızı oldukça yorar. İlerleyen süreçte de cilt bu toksinlerden etkilenmeye başlar.

detoks

detoks

Solgun bir yüz, göz altındaki şişlikler ya da morluklar, ciltte oluşan kurumalar ve sertleşmeler genellikle toksinlerden dolayı yaşanır. En fazla yaşanan sorun ise sivilcelerdir. Sindirim sisteminde biriken toksik maddelerin vücuttan atılamaması durumunda sivilceler sayesinde iltihap atılmaya çalışılır. 3 ile 7 gün sürecek olan bir detoks ile toksik maddeleri vücudunuzdan atarak organlarınızın dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

Detoksun Etkileri ve Faydaları Nelerdir?

Öncelikle, yorulan sindirim sistemimiz dinlenmeye başlar ve cilt sağlığı açısından son derece önemli olan karaciğer tazelenir. Beslemeden dolayı oluşan bağırsakta kalan toksik maddeler atılmaya başlar ve kan dolaşımı hızlanır. Vücut toparlanır ve sağlıklı bir hal almaya başlar.

sodalı detoks

sodalı detoks

Detoks sonrasında cilt doğal olan parlaklığına ve canlılığına tekrar kavuşur. Kan dolaşımı hızlandığı için de görünürde olan kılcal damarların görünümü azalır. Cilt yenilendiği için daha temiz bir görünüm ortaya çıkar. Sindirim sistemimiz temizlendiğinden dolayı vücuttaki asit-alkali dengesi de normale döner. Bu nedenle de organlar en yüksek şekilde çalışmaya başlar. Vücuttaki toksik madde sebebi olan ağır yemekler, sigara, kafein, alkol gibi maddeler detoks süresince tüketilmediği için karaciğer ve böbreklerde yorulma yaşanmaz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.