Ankara’da Görülmesi Gereken Yerler

Başkent  Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi konumunda şehir olup, ülkemizde ait tüm bakanlıklar, başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı bu şehirdedir.  Politik ve kamu anlamında da genel müdürlük ve genel merkezlerin yer aldığı Ankara’da ziyaret etmeniz gereken yerler vardır.  Ankara’da görülmesi gereken yerlerin en başında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’dir.

Anıtkabir

Anıtkabir

Hürriyet ve İstiklal kulelerinin yer aldığı Anıtkabir’de Atatürk’ün mezarının dışından İsmet İnönü’nün kabri bulunmaktadır. Ankara ziyaretinde görmeniz gereken ikinci yer ise Hamamönü’dür. Eski Ankara evlerinin yer aldığı bu eşsiz mekan Ankara’nın merkezinde olup günün her saati keyifli zaman geçirmenizi sağlar. El sanatları ürünlerin satıldığı yer olan Hamamönü, içerik olarak Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri yazdığı Tacettin Dergahını da bünyesinde barındırır.

Başkentin Güzelliklerini Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri’de bu dergah içerisindedir.  Çok köklü bir geçmişe sahip olan Ankara’da görülmesi yerlerden bir diğeri de Ankara Kalesi olmuştur. Birçok defa onarım gören Ankara Kalesi yerli birçok turistin Ankara’yı kuş bakışından görmek istediği yerdir. Ankara’da tarih severlerin mutlak olarak görmesi gereken yerlerden birisi de Anadolu Medeniyetler Müzesi olmuştur.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Başkent Ankara’ya yapacağınız ziyaretlerde görmeniz gereken yerlerden birisi de Ankara Rahmi Koç müzesidir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait eşyalar bu müzede sergilenmektedir. Ankara’da görülmesi gereken diğer adresler Etnoğrafya Müzesi, Hacı Bayram Cami, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi ve Kuğulu Park bunlardan birkaçıdır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.