Halı Temizlemenin En Kolay Yolları

Temizlik yapılacağı zaman bazı eşyalara ve bölgelere gereğinden daha fazla önem gösterilmesi gerekiyor. Temizlik esnasında dikkat edilmesi gereken bu eşyalar arasında ise ilk sırada halılar yer alıyor. Günlük hayatında insanların üzerine birtakım maddeleri dökebileceği ve bol bol üzerinde durduğu halılar sık sık temizlenmelidir.

halı temizlemek

halı temizlemek

Sağlıklı bir şekilde halı temizleyebilmek istiyorsanız ilk önce elektrikli süpürge ile halıyı temizleyerek kabasını almanız gerekiyor. Halının üstündeki lekelerin hangilerinin geçici, hangilerinin kalıcı olduğunu süpürge ile yapacağınız temizlik sonrasında belirleyebilirsiniz.

Arap Sabunu ve Sirke Yöntemi

Fakat genel temizlik için birtakım temizlik ürünlerine ihtiyacınız olacak. Bu temizlik ürünleri arasında ilk sırada arap sabunu yer alıyor. Arap sabunu, halılarınızın üzerinde derinlemesine temizlik yapabilme imkanını sizlere sunar. Ayrıca arap sabunu ile yapılacak olan temizlikler halının daha parlak durmasını da sağlayacaktır. Arap sabunu ile halıyı temizlediğiniz zaman silme işleminden sonra iyice halıyı durulamanız gerekiyor.

halı

halı

Halı temizliğinde kullanabileceğiniz bir diğer ürün sirkedir. Kova içerisine koyabileceğiniz sirkeye bir miktar da su ilave ederseniz ufak bir bez parçası ya da fırça yardımı ile son derece detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Halının en dip kısımlarına kadar ulaşan kiri temizleyebilmenizi sağlayan bu karışımdan sonra da durulama işlemini yapmanız gerekiyor. Halı temizliğini periyodik aralıklar ile düzenli bir şekilde yaparsanız uzun yıllar boyunca halınızın da kullanılabilirliğini arttırırsınız. İzmir Halı Yıkama firması sizlere bu konuda profesyonel hizmet vermektedir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.