Orkide Aranjmanları

Çiçekler her daim en özel ve en değerli hediyeler arasında yer alıyor. Fakat içlerinde bir tanesi var ki narin yapısı ve muhteşem açan çiçeği ile tüm kalplerde yer kazanan özel bir çiçek haline geliyor. Elbette narin ve güzel çiçek denilince ilk akla gelen her daim orkide çiçeğidir. Orkide muhteşem renk seçenekleri ile sıra dışı bir güzelliğe sahip olup aylarca açmış olan çiçeğini muhafaza etmesi ile de zamanı durduran bir edaya sahiptir.

kütahya mavi orkide

kütahya mavi orkide

Zamanı Durduran Güzelliği Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zamanı durduran ve büyüleyici güzelliği ile ilham veren orkideler son derece sıra dışı olan bitkilerdir. Bakımı hem çok kolay hem de zor sayılabilen bu çiçekler özellikle en çok tercih edilen saksı bitkisi olarak da dikkat çeker. Orkide hediye seçimleri içinde de farklı büyüklüklerden söz etmek mümkün. Bebek orkide denilen küçük ve yeni açanlar ile birkaç yıllık olan ve bol çiçek veren orkide seçimleri arasında tercih yaparak buna göre hediye etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra pembe, beyaz, mor gibi renk seçeneklerine aşina olduğumuz orkideler aynı zamanda mavi renk seçeneği ile de karşımıza çıkıyor. Özellikle erkek arkadaşınızın terfisi ya da yeni işi için ne alacağınıza karar veremediyseniz mavi orkide seçimine yer verebilirsiniz.

Orkide Bakımı Nasıl Olmalı?

Orkide bakımı oldukça kolaydır. Ancak orkidenin sevmediği bir bölgede olması ile bakım süreci oldukça sıkıntılı olabilir. Hemen çiçeğini döker ve küser. Özellikle güneş ışığını direk olarak almak orkide için son derece sakıncalıdır. Köklerinin gün ışığını alması gereken bu bitkide özellikle şeffaf saksılara yer verilir. Sürekli olarak sulanmak istemeyen orkidenizin su ihtiyacını toprağını elleyerek anlayabilirsiniz. Orkideniz çiçeklendikten sonra uzun süre çiçeğini muhafaza edecektir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.