Silverdin Krem Ne İşe Yarar? Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Silverdin krem aslında yara ve yanık merhemi olarak bilinmektedir. Aynı zaman güneş yanıkları için de silverdin krem kullanımı önerilebilir. Yanık konusunda oldukça etkili olduğu bilinen bu krem etkisini oldukça kısa süre içerisinde göstermesi nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Silverdin krem konusunda merak edilen ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi bazı sorularla ise karşılaşmak mümkün.

Silverdin Krem Ne İşe Yarıyor?

Yara merhemi ya da yanık merhemi özellikleri ile oldukça popüler olan silverdin krem özellikle yanıklar konusunda gösterdiği hızlı etki ile biliniyor. Yara ya da yanık kısmın üzerinde sürüldüğünde acısını hafifleterek cildin tahriş olmasından kaynaklı ortaya çıkan kızarıklığı da yatıştırıyor. Aynı zamanda yaz mevsiminde yaşanan güneş yanıkları konusunda da silverdin kremin oldukça etkili olduğu biliniyor. Eğer güneş yanığına ne iyi gelir diye düşünüyorsanız kendinize vakit kaybetmeden bu kremden edinebilirsiniz. Herhangi bir eczaneden kolaylıkla temin edebileceğiniz silverdin krem, ne kadar kısa süre içerisinde yanığa müdahale ederseniz o kadar hızlı şekilde etkisini gösterecektir. Dolayısıyla yara, yanık ya güneş yanığı her ne için kullanıyor olursanız olun mümkün olan en kısa sürede bu kremi kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Silverdin krem kimi zaman reçete edilebilen bir krem olarak da karşımıza çıkmaktadır. Eğer bu kremi reçeteli bir şekilde alıyorsanız doktorunuzun önerdiği uygulama talimatlarına uymanız önem taşıyor. Ancak bu kremi kendiniz temin ettiyseniz ve nasıl kullanıldığını bilmediğinizden dolayı silverdin krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtını arıyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:
1. Öncelikle kremi uygulamayı planladığınız bölgeyi temizleyin.
2. Kremi uygulayacağınız bölgenin kuru olmasına özen gösterin.
3. Temizlemiş olduğunuz bölge üzerine yavaşça ince bir katman olacak şekilde silverdin kremi sürün.
4. Üzerini bir sargı bezi ile kapatabilirsiniz. Ancak elinizde sargı bezi mevcut değil ise bu adımı uygulamak zorunda değilsiniz.

Silverdin Krem Kullanım Sıklığı

Yaralar, yanıklar ve güneş yanıkları konusunda etkili olan silverdin krem günde 1 kez kullanılır.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.