Bakımı En Kolay Salon Bitkileri

Tıpkı birer çocuk gibi bizim ilgimiz ile yaşayan biz sevindikçe, konuştukça daha da büyüyen bitkilere ev ortamında da rahat bir şekilde bakabilirsiniz. İşte evinizde bakabileceğiniz ve bakımı en kolay bitkiler:

Orkide

Güzellik, asalet ve zarifliğin simgesidir orkideler. Pembe ve beyaz çiçekleri ile sonsuz bir huzur veren bu çiçekler şıklıkları sebebiyle de evlerde en fazla ilgi gören çiçekler arasında yer alıyor. Orkidelerin bakımında ise en önemli ayrıntı ışık ve sulamadır. Kütahya Çiçekçi markasını ziyaret ederek orkidelerin en iyi türlerine göz atabilirsiniz.

Guzmania

Pembe, kırmızı, turuncu tonlu olan bu çiçekler evinize güneş getirecek olan bir saksı çiçeğidir. Bakımı kolay olan bu çiçekler biraz gölge ve hafif güneşli ortamları çok severler.

Dracena Massengena

Dracena Massengena çiçekleri ev ve iş yerlerinin favori çiçekleridir. Yarı gölgeli ortamda bakabileceğiniz bu çiçeğin kış aylarında haftada 1, yaz aylarında ise haftada 2 kere aynı ölçü ile sulanması gereklidir.

kutahya-cicekcilik3

Dieffenbachia

İri yapraklı olan bu çiçek güneş ışığını sever. Rüzgar akımında kalmaması gereken bu çiçekler yazın haftada 2 kışın ise haftada 1 gün sulanmalıdır.

Yucca

Yuccalar her ortama uyum sağlayabilen salon bitkileridir. Salon bitkilerinin diğerlerinde de olduğu gibi rüzgarsız ve ışık alabilecek olan güneşe doğrudan maruz kalmayacağı bölgeleri sever.

Kraton

Kraton bitkileri, ışık kaynaklarından beslenirler. Bu sebepten alternatif ışık kaynakları bu bitkiler için önemlidir. Evin karanlık bölgeleri için bu çiçeği kullanabilirsiniz.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.