Sac Üretimi

Sac üretimi basit görünse de hiç de göründüğü kadar kolay değildir. Öncelikle en kaliteli metaller seçilir ve bu metallerin dayanıklığı önemlidir. Metal seçimi yapıldıktan sonra metaller levha haline getirilir. Isı ve basınç yardımıyla levha haline gelen levhalar kullanılarak sac yapılmaktadır. Kalın levhalar silindirler arasından geçirilerek ham madde elde edilmiş olunur.

Sıcak olarak oluşturulan ilk madde sonrası düz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi amacıyla soğuk haddeleme yani malzemenin kristalleşme sıcaklığının altında yeniden uygulama yapılmaktadır. Silindirler arasından bu sefer de soğuk hazne olarak geçirilir.

Standart ölçüler içerisinde de kesimleri sağlanır. Kesimler sac ağırlık hesaplama ile ölçülür hesaplanır ve buna bağlı olarak müşterinin isteğine göre şeritler halinde de kesilebilir.

Müşterinin farklı sac çeşitleri istemesi ve ona göre hesaplanan sac ağırlık hesaplama işlemleri ile müşteriye en kaliteli şekilde imalat eden firmalar arasından temin edilen saclar müşteriye yönlendirilecektir.

Sac kesim konusunda müşterilerin ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde cevap verebilecek olan öncü firma Karaca Metal pek çok avantajlı fiyat ve seçeneklerle müşterilerini beklemektedir. Seri üretime tam destek sağlayabilen saclar sayesinde üretici firmaların çalışmalarındaki maliyetin en aza indirgenmesinde büyük bir rol oynamaktadır..

Bu konu içerisinde müşterinin en kaliteli ve en memnun kalacağı kendi işine uygun olan sacı sac ağırlık hesaplama ile en güzel şekilde üretmek Karaca Metal’ in görevidir.

Üretim yapan firmalar arasında öncü olan Karaca Metal sac demirlerinin kalite seçimi, ölçüleri ve buna bağlı olarak sac demirlerinin fiyatını etkilemektedir. Müşteri ile ilgilenen personel müşterinin istediği siparişi not alırken bu isteklere bağlı olan fiyatlandırmayı da müşteriye en doğru şekilde bilgilendirir.

Müşteri bu sayede maliyeti ayarlamak amacıyla sipariş verirken kendisi için en doğru seçimleri yapar. Bu sipariş sırasında sac ağırlık hesaplama yapılmaktadır.

Müşterinin istediğinin ve işine yarayacak sac ölçütlerinin ayarlanması müşteri ile görüşülerek yapıldıktan sonra fiyatlandırma yapılmaktadır.

Sac Çeşitleri

Kullanım alanları ve üretim şekline göre saclar çeşitlenmiş olmaktadır.

DKP Saclar

Bu sac çeşidi yassı çeliğin sıcak silindirler arasından geçirilerek daha sonra ise sac yapımından farklı olarak tekrar bir ısıl işlem görmeden üretilen sac tipidir. 0,25 – 2,00 milimetre kalınlık aralığında değişebilen bu yassı ürün sac veya isteğe göre rulo şeklinde de üretilebilir.

Kalınlık ayarlaması yapılmadan önce sacın sac ağırlık hesaplama  ile ağırlığı hesaplanır buna bağlı olarak standartları müşteri kendi belirlemiş olur. Ayrıca firma diğer sac fabrikalarının da fiyatlandırmasını bulundurmakta müşteriye bu konuda bilgi vermektedir.

Siyah Sac

Saclar arasında gemi yapımı gibi önemli alanlarda kullanılan bu sac çeşididir. DKP saclar gibi üretimi sıcak silindirler arasından geçilerek haddeleme yapılarak üretilir. Yine DKP saclar gibi ilk işlemden sonra tekrar bir ısıl işlem görülmemektedir. Üretiminde ki tek farkı rengidir.

Kristalleşme sıcaklığında olması nedeni ile istenilen şekli çok daha kolay almaktadır. 1,5 milimetre ile 20 milimetre arasında değişen kalınlık sac ağırlık hesaplama  ile hesaplanarak müşterinin istediği ağırlık ve kalınlıkta doğrudan rulo halde çevrilerek yer kazanılarak müşteriye sunulmaktadır.

Karaca Metal firma ve çalışanları müşterilere siyah sac ile de hizmet vermektedir.

Galvanizli Saclar

Ham maddesi karbon çelik olan galvanizli saclar diğer bir sac çeşididir. Bu sac çeşidi iki yüzü de çinko kaplıdır. Bu formu elde edebilmek adına sürekli sıcak bir daldırma işlemi uygulanır. Baz bu sayede çeliğe tamamen yapışır ve kar tanesi ya da parçalı görünüme sahip olmuş olur.

Bu sacda da müşterinin istediğine göre sac ağırlık hesaplama yapılarak müşteriye sunum sağlanmaktadır.

Hesaplama için https://www.karacametal.com/sac-agirlik-hesaplama tıklayın.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.