Vodafone taahhüt sorgulama nasıl yapılır?

Taahhüt kelimesinin açıklamasına baktığımızda genel anlamda üstlenme biçiminde açıklana bilmektedir. Bu ifade ile herhangi bir şey yapmayı ve üstüne alma olarak da açıklanabilir. Operatöre vereceğiniz taahhüde örnek verecek olursak; 12 ay boyunca bu tarifede kalmayı kabul ediyorum, erken çıkış yaparsam yansıyacak olan cayma ücretlerini de kabul ediyorum şeklinde bir ifade karşımıza çıkmaktadır. Böylece karşılıklı anlaşma durumuna taahhüt denilmektedir. Vodafone faturalı hat sahipleri taahhüt sorgulama işlemini için Vodafone taahhüt sorgulama kodu numarası ile bu işlemi yapabilirler. Kaç ay taahhüt kaldığını sorgulamak için Telefonunuzdan *7000# tuşlayarak arama tuşuna basmanız ile sonucu öğrenebilirsiniz. Sorgulama kodu ile güncel faturanızı ve taahhüdünüzün ne kadar süre kaldığını öğrenebilirsiniz. Abonelerine taahhütlü tarifeler sunan operatörlerden birisi Vodafone’ dur. Vodafone, farklı tarifeleri ile hem taahhütlü hem de Taahhütsüz şekilleri abonelerine sunmaktadır. Vodafone taahhütlü tarife aboneleri, taahhüt sürelerinin ne zaman biteceğini kolayca öğrenebilirler. Vodafone taahhüt sorgulama işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

taahhüt sorgulama

Vodafone yetkili bayileri üzerinden taahhüt sorgulaması yapılabilir.

0 542 542 00 00 numaralı Müşteri Hizmetleri Numarası üzerinden taahhüt sorgulama işlemi yapılabilir.

Vodafone internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama işlemi yapılabilir.

Vodafone sitesinden taahhüt sorgulama işlemi şu şekilde yapılır bu işlemeleri sırasıyla açıklayacak olursak;

Vodafone resmi internet sitesine girilir.

Sitenin ana sayfasından sisteme cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yapılır.

Girişin ardından ana sayfanın üst kısmında bulunan “Tarife ve Paketlerim” sekmesine tıklanır.

Açılan sayfada kişinin taahhüdünün hangi tarihte sona ereceği ve cayma durumunda ne kadar ödemesi gerektiği bilgisine ulaşılır.

Vodafone taahhütlü tarife kullanan aboneler, anlattığımız şekilde kolaylıkla taahhüt bitim sürelerini öğrenebileceklerdir. Bu sayfa üzerinden cayma bedelini de görmek mümkün olmaktadır. Tarifenin daha ne kadar kullanılması gerektiği ve taahhüdünün bozulması durumunda cayma bedeli olarak ödenmesi gereken tutar bilgisi de yer almaktadır. Vodafone taahhüt bozma cezası, abonelik sözleşmesi göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Aboneye taahhüt kapsamında ne kadar indirim sağlandığı, taahhüt karşılığında ne gibi hizmetler verildiği önemli bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğu zaman abonenin taahhüt bozma cezası belirlenmiş olmaktadır.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.