Banyo Dekorasyonu için Mozaik Döşemeler

Mozaik,  dekoratif sanatın en eski formlarından biridir. Mimari ve dekor anlayışını sonsuza dek değiştiren iyi korunmuş Roma mozaikleri Antik Çağlara kadara dayanır. Banyo mozaiklerinin devrim niteliğinde olduğunu düşünmeseniz bile, yine de onlar harikadır ve aslında son trendlere de uygun…

Yer Karosu Mozaikleri için Öneriler

Günümüzün şık döşeme mozaikleri, etnik, modern geometrik ya da metro tarzı olmak üzere çeşitli stillerden geliyor. Hatta önceden hazırlanmış mozaik takımları üreten birçok şirket bulunuyor. Bu nedenle ayrı ayrı mozaikler ve karolar satın almanız ve kendiniz bir araya getirmeniz gerekmiyor. Ancak, bir sanatçı ruhunuz varsa, yaratıcılığınızı göstermek ve dekorunuzda yer almak için seçimler yapmak harika bir fırsattır.

banyo

banyo

İdeal banyonuzu hayal ederek başlayın. Ne tür tasarım ve renkler var? Duvarınızda görmek istediğiniz model ve görüntü türleri nelerdir? Çizebilirseniz, aklınızda gördüğünüz şey hakkında hızlı bir taslak oluşturmanızı öneririz. Bu, daha sonra alışverişinize rehberlik etmenize yardımcı olur.

Ardından, mozaik olarak kullanacağınız yüzeyi ölçün. Sadece duş veya küvetin etrafını mı, yoksa diğer duvarları da kullanmak istiyor musunuz? Yüzeyinizi bilmek bütçenizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

banyo dekoru

banyo dekoru

Bir sonraki adım, başyapıtınızı canlandırmak için ihtiyacınız olan karoyu satın almaktır. İhtiyacınız olan döşeme rengini, boyutunu ve stilini belirlediğinizden emin olun. Parlak veya mat tercihleriniz olabilir. Hatta parça büyüklükleri arasında farklı tasarımlar düşünebilirsiniz.

İhtiyacınız olan döşemeyi satın aldıktan sonra, yapmanız gereken tek şey onu planlarınıza göre dikkatlice kurmaktır. Yardıma ihtiyacınız olursa, profesyonelleri arayın, döşeme, yapıştırılıp, kuruduktan sonra değiştirmek biraz zordur, unutmayın.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.