Bayram Yaklaşırken

Hiçbir şey boşuna değildir ve hayatta hiçbir şey tesadüf de değildir. Her şeyin bir sebebi var. Karşımıza çıkanların, özel günlerin ve elbette bu yazının konusu olan bayramların.

Gerek milli bayramlar, gerek ise dini bayramlar son dönemlerde içeriği tamamen boşalsa bile bize insan olduğumuzu anımsatan günlerdir.

Bayramlar, sevgi, hoşgörü, adalet ve şimdilerde çoktan unuttuğumuz vicdan günleridir.Bayramlar bizi bir araya getiren, buluşturan, kendi içimizdeki değerleri anımsatan özel günlerdir.

bayramlaşmak

bayramlaşmak

Manevi Değerlerin Önemi

Her ne kadar teknolojinin ilerlemesini fırsat bilerek, insanlar toplu sms atıp, bu özel günlerde tatil beldelerine kendilerini atsa da, belki bunun değişmesinin zamanı gelmiştir. Hatta geçiyordur bile.

Belki şu 3 günlük Ramazan Bayramında artık aile büyüklerimizle ya da küçüklerimiz ile unuttuğumuz akrabalarımız ile bir araya gelme, barışma, bütün o küslükleri bitirme zamanı gelmiştir.

Şeker dağıtmaya çıkmanın, çocuk olmanın, sevdiklerimizle bir fincan kahvenin tadında uzun sohbetleri yapmanın ve gereksiz insanları hayatımızdan bertaraf etmenin zamanıdır bu bayram.

bayram ziyareti

bayram ziyareti

Tüm bunlar güneşin doğuşunun ne büyük bir mucize olduğunu anımsatacaktır belki de. Kendimizden arınmanın, kötülükle, yapay ilişkiler ile bir yere varılamayacağının anımsanması adına çok özel fırsatladır.

Bu bayrama hem Ramazan, hem Şeker Bayramı deniliyor ve tüm bunları anımsayarak yaşamanın ve aslında nefes almanın, selam vermenin, bir çocuğu mutlu etmenin en özel dönemeçleridir. Siz bunu hak ediyorsunuz. Unutmayın, herkese şeker tadında bayramlar. Güzellikle, samimiyetle, iyilikle.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.