Cep Telefonu İle Aynı Odada Uyumanın Zararları

Telefonla aynı yerde uyumak herkesin son zamanlarda çok fazla yaptığı eylemlerden bir tanesidir. Günümüzde artık telefonların en vazgeçilmez eşyalardan bir tanesi olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla onu yanımızdan neredeyse hiçbir an ayırmıyoruz. Hatta bazılarımız telefon ile işini yürütüyor. Telefon ile bu kadar içli dışlı olmak biz insanlara birtakım riskleri de getiriyor.

cep telefonu zararları

cep telefonu zararları

Hayatımızdaki yeri ve önemi arttıkça verdiği zararlar da bir o kadar artıyor. Neredeyse 24 saat elimizden hiç bırakmadınız cep telefonları insan sağlığına oldukça zararlı. Hatta uyurken bile ya yastığımızın altına ya da başucumuza koyuyoruz. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza cep telefonuna yakın uyumanın önemli zararlarını kısaca anlattık. Siz de okuyup mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

Cep Telefonundan Korunun!

Eğer cep telefonu yatağınızın yanındaysa ya da yastığın altında ise gördüğünüz zararlardan bir tanesi radyasyon.  Çoğunuzun bildiği en önemli zararlardan olan radyasyon hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar tehlikeli bir şeydir. Akıllı telefonlar çok fazla radyasyon saçar.Özellikle de yatak odamızda genelde baş ucumuzda olan cep telefonu, uykuya dalmada zorluk ve rüyada kabus görme gibi sorunlara sebep oluyor.

telefonla uyumak

telefonla uyumak

Buna ek olarak telefon yüzünden kansere yakalanma riskimiz de artar. Yapılan çalışmalara göre akıllı telefon erkeklerde kısırlık ve sperm kalitesinde düşüşe bile sebep olabiliyor. Yine kadın erkek fark etmeksizin stres düzeyinde yüksek bir artışa neden oluyor. Sizlere net önerimiz en azından telefon ile uyumamanız olacak. Aramalarınızı mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışmak doğru bir hareket olur, cildinize temas etmemesi önemlidir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.