Diş Apsesine Sirkeli Tedavi 

Diş ağrıları birçok kişi için aşılması en zor problemlerden biridir. Özellikle dişçi koltuğuna oturmaya bile korkan biri için, en ufak ağrı büyük bir strese neden olur. Yaşanan yoğun stresin de etkisiyle ağrı çok daha büyük bir rahatsızlık vermeye başlar. Üstelik hamilelik gibi ilaç kullanımının tehlikeli olduğu süreçlerde meydana gelen diş ağrısı, yaşam kalitesini düşürmek için yeterli bir sebeptir. İşte tam da böyle zorlu durumlarda imdada yetişen sirke, diş apsesinden kurtulmak için en uygun araçlardan biridir.

diş ağrısı

diş ağrısı

Sirke Diş Ağrısını Geçirir mi?

Mucizevi etkileri ile bilinen sirke, diş ağrısı üzerinde de oldukça etkili doğal tedavi araçlarından biridir. Özellikle hamile olan ve ilaç kullanmak istemeyen kişiler, diş apsesinden sirke yardımıyla kurtulabilirler. Yapılması gereken tek şey, bir pamuğa birkaç damla sirke damlatmak ve dişin üzerine bastırmaktır. Bu pamuğu 10-15 dakikada bir değiştirmek gerekir. Çok kısa bir süre içerisinde şişliğin indiği gözlemlenebilir.

diş ağrısına çözüm

diş ağrısına çözüm

Sirkenin yanı sıra diş ağrıları için kullanılan bir diğer doğal unsur da karanfil yağıdır. Aynı şekilde pamuklu uygulama yapılabilir. Ancak sirke, karanfil yağına göre çok daha kısa sürede etki edebilecek güçlü bir içeriğe sahiptir. Pamuğu değiştirme konusunsa ihmalkâr davranılmadığı müddetçe çok kısa bir zaman dilimi içerisinde diş yeniden sağlıklı bir hal alır ve apse durumu ortadan kalkar. Sirkeli ve tuzlu suyla gargara yapmak da ağız sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan bir unsurdur.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.