Enerji Veren Besinler

Gün içinde yoğunluğa bağlı olarak ya da tam olarak dinlenmeden başlanan bir gün içindeyseniz enerji veren besinler ile daha dinç olabilirsiniz. Enerji veren besinler kan şekerinizin ani yükselmesine sebep olmaz. Fakat gazlı içecekler ya da alınan çeşitli abur cubur yiyecekler kan şekerinizi aniden yükseltir ve size enerji katar.

besinler

besinler

Bu durum çok sürmez ve ani bir kan şekeri düşüşü yaşayarak daha yorgun hissetmenize sebep olur. Bunu yanı sıra çeşitli damar ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi de artırır. Bu sebep ile farklı öğünlerde ya da öğün aralarında enerji ve de besin maddelerini tüketerek daha sağlıklı bir enerji edinebilirsiniz.

Hangi Besinleri Tüketebiliriz?

Sabah kahvaltısında kahvaltılık gevrek yemek oldukça olumlu etki yapıp lif, demir yönünden zengin olması ile enerjinizin kazanılmasına destek olacaktır. Bunun yanı sıra öğün arasında ise C vitamini içeren çilek, portakal suyu ya da limonata gibi içecekleri hazırlayabilir ya da direk meyve olarak tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra brokoli, domates gibi besinler de gün içersinde daha enerjik olmanıza yardımcı olur.

enerji

enerji

C vitamini yap yakımına da destek olduğu için özellikle gün içersinde tüketmeniz diyet içinde iseniz son derece faydalı olacaktır. Kahvaltılık gevrek tüketimi de gün içersinde tüketilebilir. Aynı şekilde lif kaynağı olması sebebi ile metabolizmayı hızlandırarak diyet uygulamanızda olumlu sonuçlar elde etmenize destek olur.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.