Fitness Yapılırken Yapılan Hatalar

Spor aktivitesi yapmak bedensel sağlığımız için oldukça önemli olup aynı zamanda psikolojik olarak rahatlaya ve stresten de uzaklaşmaya sebep oluyor.  Hem psikolojik hem de bedensel olarak son derece önemli olan fitness sporuna başladığınız halde kısa süre içersinde sıkıldınız ve istediğiniz hedefe bir türlü ulaşabiliyor musunuz?  Demek ki bazı hataları yapıyor ve bu durumda da fitness sporunun devamını getiremiyorsunuz. Ne yazık ki spor salonuna kayıt yaptıran 10 kişiden 9’u bir ay bile geçmeden spor salonunu bırakıyor. Bunun sebebi de yapılan hatalardan kaynaklanıyor.

fitness

fitness

Ne Gibi Hatalar Yapıyoruz?

  • Spor aktivitesine başladıktan sonra kişi kısa sürede arzu ettiği verimi almak istiyor. Oysaki spor aktivitesine henüz alışık olmayan bedenimiz yavaş yavaş istenen duruma gelecektir.
  • Ağırlık kaldırmaktan kaçınmak ise yapılan bir diğer yanlıştır. Kişiler ağır kaldırarak daha çok çalışma yaparlar.
  • Doğru egzersizin yapılmamsı sonucu istenen kasların hareket ettirilmemesi de fitness aktivitesinden istediğiniz etkiyi alamamanıza sebep olur.
spor

spor

  • Yağ yaktıran ve sıkılaştıran egzersizlere sürekli olarak yönelmek de yanlış bir uygulamadır. Mümkün olduğu kadar antrenörünüz uyun ve onun önerdiği uygulamalara yer verin.
  • Antrenörünüz ile bir sonraki spor seansınızda neler yapacağınıza yaptığınız spor aktivitesinde hangi kasların hareket ettirdiğiniz gibi detayları mutlaka paylaşın. Böylelikle psikolojiniz diğer fitness uygulamanıza hazırlayarak daha hevesli olarak gelmenizi sağlayacaktır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.