Eviniz Ne Renk Olmalı?

Klasik düzen seven kişiler, “Tabi ki de beyaz olmalı.” derler bu soruya. Ya da krem rengini tercih ederler. Fakat şöyle bir düşünsenize; eviniz yani ailenizle birlikte yaşadığınız yuvanız, sizin en özel yeriniz. En güzel günlerinizi geçirdiğiniz yer. Biraz klasikten uzak, size özel olsa daha iyi olmaz mı? Mesela; eşinizle birlikte aldığınız ortak karar sonucu, salonu maviye boyatsanız… Kimse karışamaz. Kendi eviniz, kendi özeliniz. Bu yüzden de sizin zevklerinize göre olmalı ki orada canınız hiç sıkılmasın.

renkli ev

renkli ev

Evinizin Rengi Nasıl Olmalı?

Eviniz küçükse ve odalarınız dar ise; açık renkler tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. Zira odalar geniş ve ferah değilse, koyu renkler evi basık hale getirir. Hani dışarı çıkınca sisli havalar olur ya, karanlık ve puslu havalar olur hani… Ve siz o havalarda psikolojik olarak kötü olursunuz. İşte eviniz de o duruma gelebilir. Bu nedenle geniş odalarınız yoksa, koyu renklerden uzak durun. Mesela mavi seviyorsanız, koyu mavi değil de açık mavi tercih edin.

Evinizde huzur koksun istiyorsanız; mavi veya yeşil tonlarını düşünebilirsiniz. Çünkü her iki rengin de huzur verme, sakinleştirme özellikleri olduğu bilinir.

mor ev

mor ev

Eviniz küçük olsun büyük olsun fark etmez. Duvarların rengine göre mobilyalarınızı güzel bir şekilde kombin yaparsanız, gerçekten hayran kalınası bir eviniz olabilir. Örneğin açık mavi duvarların olduğu evinize, krem rengi mobilyalarla uyum sağlayabilirsiniz. Veya duvarın açık rengine karşılık daha koyu renkli mobilyalar seçerek hoş görünümlü kombinler yapabilirsiniz.

Son söz olarak şunu da ekleyelim: Bu konuda her şey, sizin hayal gücünüze bağlı!

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.