Modern Rustik Akımı ile Mutfağınıza Tarz Katın

Modern rustik dekorasyon tarzı aslında modern, country ve endüstriyel dekorasyon stillerinin bir birleşimi olarak karşımıza çıkıyor desek yanlış olmaz. Aynı zamanda yeni rustik olarak da adlandırılan bu tarz hem modern hayatın hem de kır evinin atmosferinin büyüleyici şekilde birleşmesi özelliğini taşıyor. Mutfağınızı modern rustik bir tarzda dekore etmek istiyorsanız yazının devamında yer alan tavsiyeler tam size göre!

1. Doğal Ürünlere Ağırlık Verin

Country dekorasyon tarzı ile yakınlığı bilinen rustik stilde de doğal malzemelerin kullanılması büyük önem taşıyor. Özellikle son yıllarda artan doğaya dönüş isteği ile birlikte doğal malzemelerin ev içerisinde kullanımının yaygınlaştığını görmekteyiz. Modern rustik mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız mutfağınızda ahşap malzemeleri kullanabilirsiniz. Dolaplarınızı ahşap olarak tercih edebileceğiniz gibi son zamanlarda ahşap tezgahların kullanmasının da oldukça ilgi çektiğini görmekteyiz.

2. Taş Kaplamalar Kullanılabilir

Rustik dekorasyon tarzının verdiği sıcak ve samimi havayı tüm mutfağınızda yansıtmak istiyorsanız mutfak duvarlarınızda taş kaplamaları da kullanabilirsiniz. Duvarlarda taş kaplama kullanımı evinizde kolaylıkla bir kır evi stili yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bunu tek bir duvarınızda kullanabileceğiniz gibi, mutfak tezgahı üstü duvarları kaplamak için de kullanabilmeniz elbette mümkün olmaktadır.

3. Teknolojik Ürünlere Yer Açın

Kır evi stili ile modern dokunuşun bir karmasını mutfağınızda yansıtmak istiyorsanız teknolojik mutfak aletlerine yer verebilirsiniz. Bu sayede geçmişin sıcak havasını yansıtan ama aynı zamanda modern dekorasyon stiline de uyum sağlayan bir mutfak dekore edebilmeniz mümkün olacaktır. Tezgahınız üzerine koyabileceğiniz bir kahve makinesi ya da bir küçük tost makinesi bile bu havayı kolaylıkla yakalamanızı sağlayacaktır.

4. Metal Kullanımına Önem Verin

Endüstriyel stil dekorasyon havasını mutfağınıza yansıtabilmek için metal araç gereçlerden faydalanabilirsiniz. Mutfak dolabı kapaklarında kulpları metal olarak tercih edebileceğiniz gibi, mutfak duvarlarınızda metal askılar da kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra tezgahınızın üzerinde, mutfak masanızın üstünde ya da kullandığınız açık mutfak raflarında çeşitli metal mutfak ürünleri kullanabilirsiniz. Bu endüstriyel ürünlere yer vererek mutfaklarınızda kolaylıkla modern rustik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.