Fondöten Seçimi

Daha iyi bir görünümün sırrı daha iyi yapılmış bir makyajdır elbette. Bu görünümü mükemmelleştirmek için iyi bir fondöten seçmelisiniz.

fondöten seçimi

fondöten seçimi

Fondöten Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fondöten alırken mutlaka cildinize denemeniz gerekir. Kolunuzun iç kısmı da boyun renginize en yakın yer olduğu için burada deneyebilirsiniz. Eğer ışıkla ilgili bir problem varsa koyu duruyorsa bir açık tonunu almanız daha iyi olacaktır.

Cildiniz yağlı mı kuru mu öncelikle onu belirlemeniz gerekir. Cilt tipinize uygun fondöten kullanmanız daha iyi bir görünüm sağlayacaktır.

Eğer yüksek kapatıcılık istiyorsanız ona uygun seçimler yapmalı, ağır bir görünüm istemiyorsanız cildinizin nefes almasını sağlayacak hafif günlük bir fondöten sizin için ideal olabilir.

fondöten

fondöten

Fondöten sürmeden önce birkaç hazırlık yapmak fondötenin daha iyi görünmesinde faydalı olacaktır. Önce cildi temizlemek sonrasında ise cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Fondötenden önce ciltteki gözeneklerin ve sivilcelerin kapatıcılığını sağlayacak silikon yapılı bir primer kullanmak faydalı olacaktır. Primer yerine tıraş losyonu da kullanabilirsiniz.

Fondöteni uygulama aşaması da önemlidir. Bazı fondötenler fırça ile daha iyi gözükürken bazıları sünger ile daha iyi yüzünüze yayılır ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Eğer kalıcılığını artırmak istiyorsanız bunu pudra sağlayabilirsiniz. Pudra ile sabitlemek parlamayı engellediği gibi gün boyu fondöteni de koruyacaktır. İyi bir fondöten kullanıyorsanız pigmenti yüksek olmayan pudra seçmelisiniz. Kullandığınız fondötenin rengini ve duruşunu değiştirmemiş olursunuz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.