Gençler Neden Snapchat Kullanıyor?

Snapchat mesajları sadece 10 saniye sürer, hepsi bu kadar. Facebook, Twitter veya Instagram’da olduğu gibi tartışmalı konular, mesajlarda derin düşünceler ya da analitik bir anlatım yok. Hızlı, basit ve bir sonraki konuyla devam edersiniz. Platformun basitliği ve mesajların kısalığı genç öğrencilerin çok düzenli kullanıcılar haline gelebileceğini belirlemede önemli faktörler elbette, fakat hepsi bu kadar mı?

snap

snap

Snapchat Popülaritesinin Gerçek Nedenleri

İnsanların görünüşte giderek azalan bir dikkat süresiyle mücadele ettiği bir dünyada Snapchat en iyi iletişim şekli olabilir, ancak Texas Tech Üniversitesi tarafından Medya ve İletişim Fakültesi’nde yapılan bir araştırma, Snapchat’ın ilgisinin ve popülerliğinin sadeliğinin ötesine geçtiğini gösteriyor.

İnsanlar Snapchat’ı eğlence ve fonksiyonel ihtiyaçlarından dolayı çok kullanıyorlar. Bazı insanlar için, tehdit oluşturmayan farklı bir iletişim aracı kullanarak iletişim ile ilgili endişelerin üstesinden gelmelerini sağlıyor. Başka bir deyişle, Snapchat, kısalığı nedeniyle temkinli olmak isteyenlere mükemmel bir araç sağlayabilir, ancak aynı özellikleri bağımlılık da yapabilir, çünkü özellikler yalnızca çoklu hızlı yayınlara izin verir.

snapchat

snapchat

Snapchat yayınlarının kısalığı iki büyük nedenden dolayı önemli bir faktördür. Birincisi, Snapchat’ı kullanan insanlar başkalarıyla nasıl içerik paylaştıkları konusunda kendilerini daha güvenli hissediyorlar. İkincisi, içerik hızlı bir şekilde kaybolduğundan, kullanıcılar anlık hayatlarını paylaşabilir ve kendilerini olağanüstü bir biçimde sunmak için baskı hissetmezler.

Geleneksel sosyal medyadan çok farklıdır, çünkü yalnızca 10 saniyelik çok kısa sürede görüntüyü yakalamalısınız. Oturup bütün e-mailleri okumak veya sosyal medyayı da izlemekten çok daha eğlenceli değil mi?

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.