Göz Çevresi Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildinize önem verdiğiniz gibi göz çevresine de dikkat etmelisiniz. Göz çevresi hassastır ve düzenli bakım ister. Güneş ışınları, tozlar, bilgisayar ışınları, makyaj göz çevresini kurutur. Dış etkenlerden dolayı göz çevresi daha hızlı kırışır. Göz çevresini mutlaka makyajdan temizleyerek yatın. Göz bakım kremlerini ise düzenli kullanmanız gerekir. Göz bakımı seçerken ise dikkatli olun. Her sorun için ayrı krem olduğunu unutmayın.

göz

göz

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevrenize kremi de doğru şekilde uygulamalısınız. Küçük miktar, parmak ucunuzla alın ve tampon hareketleri ile göz çevrenize sürün. Göz kremini hem gözün altına hem de üstüne dairesel hareketler ile sürün. Çoğu kişi göz kapaklarını ihmal eder. Göz kapakları da ince olduğu için daha hızlı kırışır. Düzenli olarak göz kremi uyguladığınız zaman sonucunu alırsınız.

göz çevresi

göz çevresi

Göz çevrenize iyi gelecek olan A vitamini destekli kereviz, havuç ve ıspanağı düzenli olarak tüketin. Göz altı torbaları için düzenli olarak yeşil çay poşetlerini göz çevresinde tutun. Çayı demleyin ve soğuduktan sonra göz altınızda bekletin. Patatesi dilimler halinde dondurusanız, göz altı şişliklerini önler. Güneş gözlüğü takmadan dışarı çıkmayın.Gözlerinizi devamlı kısarak bakarsanız, erken yaşlarda göz çevresinde mimikler oluşur. Bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz susuz kaldığı zaman kırışıklıklar da erken olur. Göz çevresi için düzenli olarak göz yogası da uygulayabilirsiniz.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.