Mütevazı Moda Nedir?

İnternet üzerinde mütevazı moda aramalarının bu yılın başından bu yana % 500 arttığını duymanız şaşırtıcı mı? Küresel mütevazı moda piyasası zaten milyarlarca değerinde ve önümüzdeki beş yıl içinde devasa oranlarda büyümek için hazırlanıyor.

kombin

kombin

Bu belirli alanın dışına çıktığınızda, podyumların, kaliteli markaların ve sokak stili yıldızların benzer şekilde dökümlü giysiler, örtülü siluetler ve yaratıcı katmanları kucakladığını görmek normal. Mütevazı moda her yerde, ama tam olarak ne olduğu, hala mütevazı bir örtülü olmakla neyin kastedildiği ve şu anda bilinçli kadınları nasıl etkilediği konusu biraz karmaşık.

Mütevazı Moda Aslında Ne Anlama Geliyor?

Modele kıyasla modanın ne anlam ifade ettiği konusunda bir tanım yok, ancak esasen vücudun bazı bölümlerini örtmeye gelince bir ölçüde farkındalığa sahip olmakla ilgilidir. Kategorilere ayıramayacağımız bu bilgi boşluğu kitle pazarının mütevazı moda isteyen kadınlarla nasıl iletişim kuracağına ve nasıl tedarik edileceğine dair belirsizliklere büyük ölçüde katkıda bulunuyor.

moda

moda

Bir terim olarak mütevazı moda, bir pazar dönemi olarak, 2000’li yılların ortalarında yaygınlık kazandı ve kısmen ilk başlatan bir dizi marka kendilerini dindar ilan eden tasarımcılar ve yaratıcı girişimcilerden geldi. Bu, yetersiz din-etnik bireylerin ve grupların, eksik oldukları ürünleri ve içeriği sağlamaya başlamasını mümkün kıldı. Gerçek şu ki, herkesin mütevazı modanın onlara ne anlam ifade ettiğine dair kendi fikirleri de var.

Mütevazı moda, çeşitli derecelerde isteğe bağlı örtünmeyi tarif edebiliyor. Karar, dini-etnik olarak yerine getirilmesinden ya da belli bir estetik ve pratiklik seviyesine ulaşmak için olabilir, çünkü bu sadece maneviyata bağlı bir eğilim değildir.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.