Parfümün Dayanıklılığı Artırılabilir mi?

Güzel koku kadın ve erkekler oldun herkes için son derece önemlidir. Beğendiğiniz bir kokuyu sürmenin akabinde kısa süre üstünüzde kokunun kalmadığını hissetmeniz ise sıkıntılı bir duruma neden olur. Bu sebep ile parfümünüzün daha uzun süre dayanım göstermesi için bazı uygulama detaylarına dikkat edebilirsiniz.

Parfümün Dayanıklılığının Artırılmasında Uygulanabilecek Olan Yöntemleri

Parfüm dayanıklılığının artırılması işleminde farklı birçok uygulama detayına yer açılabilir. Bu detaylara yer vererek daha uzun süre muhteşem kokunuzu üzerinizde taşımanın da rahatlığına sahip olabilirsiniz.

  • Parfümünüzün dayanıklılığını artırmak ve daha fazla parfüm kokusunun yayılmasını sağlamak için kulak arkası, bilekler gibi noktalara kokunuzu sürmeniz önerilir. Böylelikle koku daha fazla dağılacaktır.
  • Parfüm kullanımı öncesinde parfümünüzün kokusuna sahip olan vücut losyonu ya da kremini uygulamanız ise daha etkili ve kalıcı bir kokunun yayılmasını sağlayacaktır. Eğer kokunuzun bir duş jeli bulunuyor ise bu ürünü de düzenli olarak kullanmanız önerilir.
  • Parfümün kalıcılığını artırmak için parfümü giyim ürünlerinizin üzerine uzaktan sıkmanız da önerilir.
  • Parfümlerinizin kalıcı olması ve daha fazla dayanıklılık göstermesi için uygulama öncesinde bilek ve kulak arkanıza krem sürmeniz de önerilir. Krem uygulaması sonrasında bu alan kokunuzu sıkın. Eğer kendi parfümünüzün kokusuna sahip olan bir kreme sahip değil iseniz yoğun içeriğe sahip olan herhangi bir krem de uygulama için işinize yarayacak bir tercihtir.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.