Rutubet Ve Nemden Kurtulmanın Yolları

Özellikle kış ayına girdiğinizde çok daha fazla artan rutubet yani nem kokusu nasıl giderilir merak ediyor musunuz? Evlerinize sinen hatta kıyafetlerinize kadar işleyen rutubet kokusunun nedenlerini ve kurtulma yollarını sizler için araştırdık.

rutubet

rutubet

Rutubet Ve Nemden Neden Olur?

Rutubet ve nem doğru ısı yalıtımı yapılmayan evlerde olur. Dolayısı ile özellikle eski evlerde ya da zemin kat evlerde nem ve rutubet daha fazla görünür. Özellikle kış aylarında nem ve rutubet kendini daha fazla gösterir. İçerinin çok sıcak olması dışarının ise çok soğuk olması ve doğru yalıtım olmaması rutubete davetiye çıkarıyor olacaktır.

Rutubeti Neler Önler?

  • İlk olarak elbette doğru bir izolasyon ile önüne geçmeye çalışmalısınız.
  • Bunun yanı sıra evinziee ki nem dengesini ayarlamak için bir nem cihazı almanız daha doğru olacaktır.
  • Bir kaba koyacağınıza karbonat da nemin alınmasına yardımcı olur.
rutubet ve nem

rutubet ve nem

  • Evi bol bol havalandırmayı unutmayınız.
  • Evde çamaşır kurutması yapmayınız
  • Rutubeti önleyen boyalar tercih edilmelidir.
  • Evinizde bol miktarca canlı çiçek tutmamaya özen gösteriniz.

Tüm bunlara dikkat ettiğinizde ve en önemlisi yalıtımınızı yaptığınızda artık yavaş yavaş nem ve rutubetin yok olduğunu göreceksiniz. Nemli ve rutubetli evlerde daimî olarak yaşamak sağlığınız için zararlı olacaktır. Bu sebeple özellikle kaçınmalı ve göz göre göre de rutubet olan evlerde oturmaktan kaçınmalısınız. Rutubetli ve nemli evler sağlık açısından sizlere zarar verecek ve bazen tamir edilmesi zor kalıcı hastalıklara yol açıyor olacaktır.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.