Sinameki Çayı Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir mi?

Piyasada toksinleri boşalttığını ve kilo vermenizi iddia eden birçok detoks çayı mevcut. Bu detoks çaylarında kullanılan bileşiklerden biri, sinameki çayıdır. Senna çayı olarak da bilinen sinameki çayını muhtemelen duymuşsunuzdur, ancak sinameki çayı kilo verme sürecinde gerçekten yardımcı oluyor mu? 

Sinameki Çayı ile Nasıl Zayıflarım?

Sinameki çayı, “cassia senna” bitkisinin yapraklarından yapılır. Güçlü acı tonlarıyla tatlı bir tada sahiptir, herkes bu tadı sevmeyebilir. Sinameki, sindirime yardımcı olan ve zaman zaman kabızlıktan kurtulmayı sağlayan, alternatif tıpta popüler bir müshil maddesidir. Ek olarak, sinameki çayı bir detoks çayı olarak pazarlanıyor, zira kilo vermeye ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Sinameki çayı aslında kilo kaybı ile doğrudan bağlı değildir, ancak metabolizma hızını arttırmaya, metabolizma hızındaki artış da yağ hücrelerinin yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca, etkili bir biçimde toksinleri vücuttan atarak (dolaylı olarak) kilo alımını engeller.

Sinameki çayı çay poşetleri veya açık yapraklar olarak bulunabilir, sıcak su ya da soğuk suda biraz dinlendirerek içilebilir. En iyi sonuçlar için sabah saatlerinde tüketilmelidir. Sinameki çayı tükettikten sonra karın ağrıları ve krampları çekiyorsanız, 10-12 saat soğuk suda beklettikten sonra için. Bu, sudaki reçinenin serbest bırakılmasını en aza indirir ve herhangi bir karın ağrısına neden olmaz. 

Sinameki çayı güçlü acı tadına dayanabilirseniz kendi başına tüketilebilir. Bununla birlikte, çayınızda acı bir tat sevmiyorsanız; zencefil ve bal, limon ve bal, kuru nane ve rezene tozu ile de karıştırılıp içilebilir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.