Siyah Noktalardan Diş İpi ile Kurtulun!

Güzelliğinizi gölgede bırakan siyah noktalar canınızı fazlasıyla sıkmaya başladı, öyle değil mi? Satın aldığınız siyah nokta bantları hem canınızı yakıyor hem de hayal ettiğiniz sonuca ulaştırmıyor. Peki, ne yapacaksınız? Evde kendi imkânlarınızla, üstelik oldukça da kolay bir yöntemle siyah noktalarınıza veda edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan unsurun diş ipi olduğunu söylesek. İşte mucizevi formül için gerekli malzemeler:

  • Diş ipi
  • Sıcak su
  • Havlu
  • Gül suyu ya da ağız temizleme suyu
siyah nokta

siyah nokta

Uygulanması Gereken Adımlar:

İlk olarak havlunuzu sıcak suyun içerisine batırın ve her yerinin ıslandığından emin olun. Islak havluyla siyah noktalarınızın bulunduğu alana iyice bastırın. Yaklaşık 5-10 dakika boyunca kuvvetlice bastırarak bu bölgenin yumuşamasını sağlamanız gerekiyor. Isıyla birlikte gözenekler de açılmaya başlayacağı için siyah noktalardan diş ipi ile kurtulmak çok daha kolay olacaktır.

Bu işlemi de tamamladıktan sonra, diş ipini hafifçe siyah noktalarınızın olduğu alana sürtebilirsiniz. Kürdan şeklinde üretilen diş iplerini kullanmak çok daha kolay ve kısa sürede uygulama yapmanıza olanak sağlayabilir.

siyah nokta temizleme

siyah nokta temizleme

Ancak fazla bastırmamaya da özen gösterin. İnce yapıda olduğu için canınızın yanmasına neden olabilir.

Siyah nokta temizleme işlemi bittikten sonra ağız temizleme suyu ya da gül suyu yardımı ile bölgeyi silebilirsiniz. Ayrıca toner kullanmak da iyi sonuç elde etmeye izin verebilir. Hassas bir cilde sahipseniz, ağız temizleme suyunu kullanmak beklenmedik etkilerin görülmesine neden olabilir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.