Yılbaşı Süslemeleri Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Yılbaşı ve yılbaşı tatilleri her ne kadar neşeli zamanların yaşandığı güzel zamanlar olsa da, aynı zamanda oluşabilecek kazalar açısından da tehlikelidir. Yılbaşlarında ya da tatillerde gerçekleşen tek kaza araba kazaları da değildir. Trajik ev kazaları da son yıllarda iyice artmakta olup, insanların ev dekorasyonlarında daha dikkatli davranmaları gerekir.

yılbaşı süsleri

yılbaşı süsleri

Herkes sevdikleriyle güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir tatil geçirmek ister. Birlikte geçirdiğiniz vakitlerin çeşitli kazalarla trajediye dönüşmesini istemiyorsanız basit bir kaç noktaya dikkat etmeniz gerekir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yılbaşı heyecanı, yılbaşından 1 ay önce başlar. Alışverişler yapılır, çam ağacı seçilir, yanıp sönen yılbaşı ışıkları ihmal edilmez. İşte tehlikenin başladığı yer tam da yıl başı ışıklarını seçerken başlıyor. Noelde evinizi renkli karaktere sokan, parlak ve çeşitli renklerde yanıp sönen ışıklar aslında bir o kadar tehlikelidir. Çoğu kişi bu durumun farkına varmasa da yılda bir çok ev bu ışıkların neden olduğu büyük küçük yangınlarda zarar görüp yaralanıyor.

yılbaşı

yılbaşı

Yalnızca yıl başı ışıkları değil, mumlar da dekorasyon parçası olarak kullanılıyorsa dikkat edilmesi gerekir. Eğer yapay bir ağaç süsleyecekseniz, ağacın yangına dayanıklı olduğundan ve sabit bir platformda durduğundan emin olmanız gerekir. Evcil hayvanınız var ise, onu ağaçtan uzak tutmaya çalışın. Ağacı mümkün olduğunda ısı ve elektrik kaynaklarından uzak tutun. Ucu sivri süsleri, tehlikeli bitkileri evcil hayvanlarınızdan ve çocuklardan uzaklaştırın.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.