Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat 

Egzersizden uzak kalmak, masa başı işinde çalışanlar için sürekli olarak hareketsiz kalmak, stresli bir hayata sahip olmak; kas ve iskelet sistemi kaynaklı birçok ağrıyı beraberinde getiriyor. Bundan dolayı da pek çok kişinin çantasında ya da çekmecesinde ağrı kesiciler eksik olmuyor. Fakat ağrı kesiciler yalnızca o anda ağrının giderilmesine yardımcı oluyor.

ağrı kesici

ağrı kesici

Sonrasında ise farklı sorunlar kendini gösterebiliyor. Özellikle de son dönemlerde pek çok kişi ne yazık ki en ufak bir ağrı sonrasında hiçbir şekilde doktora gitmeden ya da o ağrının geçmesini beklemeden ağrı kesici içiyor. Bir süre sonrasında ise ne yazık ki içilen ağrı kesicinin dozunda ciddi bir artış oluyor. Bu durum eğer ki engellenmezse ortaya oldukça ciddi sağlık sorunları çıkıyor.

Ağrı Kesici Yalnızca Vücuttaki Tepkisel Sesi Kısar

En ufak bir ağrıda ağrı kesici kullanmak, sadece o anda vücuttaki tepkisel sesi kısar. Lakin devamlı olarak kullanılmaları ile beraber vücut artık ağrı kesicilere alışacak ve iç organlara zarar vermeye başlayacaktır. Bir süre sonrasında ise karaciğer yetmezliği başta olmak üzere mide kanaması, kansızlık, bağırsak şikayetleri gibi pek çok farklı sorun kendini göstermeye başlayacaktır.

ilaç

ilaç

Ağrıdan Kurtulmak İçin Hasarlı Bölge Tedavi Edilmelidir

Kronik tarzdaki ağrıların giderilmesi adına son dönemlerde ağrı kesicilerin yanı sıra çok daha doğal tedavi yöntemleri arasından seçimlerin yapılmasına ağırlık verilmeye başlandı. Böylece hem vücutta ağrının etkili bir şekilde giderilmesi adına gerekli olan şeyler yapılıyor hem de vücudun ağrı kesiciye ihtiyacı kalmıyor.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.