Amerika Vize Başvurusu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Amerika’yı turizm amaçlı ziyaret etmek isteyenler ancak vize muafiyet programı kapsamında olmayanların turist vizesi alması gerekmektedir. Türkiye vize muafiyet programı kapsamında olan ülkeler arasında yer almaz. Bu nedenle Amerika’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının amerika vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Bu konu ile alakalı olarak www.vizekeyfi.com sitemizden de gerekli hizmetleri alabilirsiniz. 

  Tıbbi tedavi, tatil, akraba ve arkadaş ziyaretleri gibi kısa süreli olan seyahatler turizm kapsamına girmektedir. Ülkeye yapılan bu ziyaretler için ABD turist vizesi alınmalıdır. Bu vize, Amerika’ya geçici bir süre için giriş yapılmasına olanak sağlayan göçmen olmayan vizeler kategorisi içerisinde bulunur. 

  Amerika Turist Vizesi Nedir?

  Amerika’ya gidiş amacına bağlı olarak alınması gereken vize türleri de değişiklik gösterir. Vize türlerinin dikkatli bir şekilde seçilmesine dikkat edilmesi önemli bir konudur. Bunun nedeni hazırlanması gereken belgelerin bize türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Şu durumlarda Amerika’ya gidenlerin turist vizesi alması gerekir.

  – Diploma alma amacı taşımayan, dinlenme ve eğlenme amacıyla gidilen eğitici kurslar

 – Turizm

  – Ücret ödenmeyen amatör müzik ve spor faaliyetlerine, yarışmalara ya da etkinliklere katılım durumları

 –  Tatil

 –  Hayır kurumları, sosyal ya da hizmet örgütlerince düzenlenen çeşitli etkinlikler

  – Akraba ya da arkadaş ziyaretleri

  – Tıbbi tedaviler

  amerika vizesi almak ülkede her şeyin yapılabileceği anlamı taşımamaktadır. Vize türlerinin kendilerine has birtakım kısıtlamaları bulunur. Bu kısıtlamalara dikkat etmek son derece önemli bir konudur.

  Amerika Turist Vizesi İle Yapılamayacaklar

  amerika vizesi turistik amaçlı alınırsa bu durumda şunların yapılmasına izin verilmemektedir. 

 Amerika’da çalışmak.

  – Eğitim almak.

 –  Kişilerin çocuğunun ABD vatandaşı olması için doğum amacıyla bu ülkeye giriş sağlamak.

 – Ücret karşılığı çeşitli performanslar gerçekleştirmek.

  – Ülkede kalıcı bir şekilde kalmak.

  – Radyoda, medya kuruluşlarında, gazetede, filmde ya da yabancı basın olarak çalışmak.

  – Uçakta ya da gemide mürettebattan biri olarak ülkeye giriş yapmak.

  Vize işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi almak adına Amerika büyükelçiliğine ya da başkonsolosluğuna başvurmak mümkündür. Bunun yanında firmamızdan da konu ile alakalı destek alabilirsiniz. Vize işlemlerinin öncesi ve sonrası dönemlerde bazı adımların takip edilmesi ve çeşitli belgelerin hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.