Benlerinizin Sayısına ve Rengine Dikkat

Genellikle her insanda bulunan benler aslında göründüğü kadar saf ve temiz olmayabilirler. Dolayısı ile kişi benlerinin sayılarını ve büyüklükleri ile renklerini her zaman takibe alarak kontrol etmeli ve aşırı bir durumda ya da rahatsızlık veren bir durumda hemen bir cildiyeye görünmelidir. Benler maalesef türüne göre kansere çevrilmeye yakın olan ben türlerinden olabilir. Dolayısı ile bunun da analiziniz yapacak olan tek kişi doktor olacaktır.

ben

ben

Benlerinizin Hangi Durumunda Doktora Başvuru Yapmalısınız?

Benlerinizin sayısında birden bir sayı artışı olmuş ise

Var olan benlerinizin rengi değişmeye başladı ise ya da değişti ise

Benlerinizin kaşınması gibi durumlarda

Benlerinizin ağrı yapma durumları

Bu gibi belirtiler de mutlaka zaman geçirmeden giderek baktırmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sebeple uzmanlar genellikle 50 yaş üstünü mutlaka bir kez de olsa deri muayenesi olmasını ekliyor. Özellikle ileri yaş grubunda çok daha fazla görülen bu rahatsızlık sıkı kontrole alınmalı ve mutlaka önemsenmelidir.

benler

benler

Güneşten Kaçının

Aynı zamanda ben sayısı fazla olanlar güneşten kaçınmamalıdır. Benlerinizi güneşe çıkarmamak yapılacak en doğru adım olacaktır. Bu sebeple güneşe çıkmak zorunda olsanız bile korumalı kremleriniz ile bir benze de olsa garanti altına almış olursunuz. Kısaca benleriniz varsa ve ittikçe bu sizin sıra dışı bir şekilde ilgili çekiyorsa bizce doktorunuz ile görüşmenin zamanı gelmiş demektir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.