Bilinçaltının İnanılmaz Gücü

Bilinçaltı her insanda mevcut olan tüm yaşananları kaydeden gizemli sayılabilecek bir zihin bölgesidir. Kişi istediği anda bu kısımdan bazı bilgileri bilincine geçirebilir. Efsanizi bir güce ve işleve sahip olan bilinçaltının belki de daha önce hiç duymadığınız bazı özelliklerinden bu yazıda siz değerli okuyuculara kısaca söz ettik.

Bilinçaltının Bazı Özellikleri

Ana rahminden öldüğünüz ana kadar yaşanan herşeyi kaydeder. Hiçbirşeyi asla silmez. 7 yaşına kadar herşey direkt olarak bilinçaltına kaydolur. Bilinçaltı hemen öğrenir ve çok fazla genelleme yapar. Benzetmeler yapar. Olumsuz anıları bastıran bilinçaltı kişiyi korumaya çalışır. Bedeni işletir ve korur. Vücuttaki tüm sistemlerin doğru ve uyumlu çalıştığını sürekli kontrol eder.

Aynı zamanda en çok bilinen konulardan biride kişinin duygularının hakimiyetinin bilinçaltı elinde olmasıdır. Çünkü orası duyguların kaynağıdır. Ahlaklı bir yapısı vardır. Yani sizin öğrendiğiniz o ahlaka sadıktır. Siz e uymayan bir hareket yaptığınızda belki bir ömür suçluluk duygusu duyabilirsiniz. Ayrıca kişiye hizmet etmeye çalışır.son olarak yüksek benliğin işleyişini de kontrol eder.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.