Çiçekler ile Konuşmak Ne Kadar Doğrudur?

Sahip olduğunuz ya da sahip olmak istediğiniz çiçekler arasından seçim yaparken de en önemli şey bakım detaylarına hâkim olmanızdır. Saksı çiçeklerinin her daim sizin ilginize muhtaç olduklarını unutmamanız oldukça önemli bir detayı da beraberinde sunar. Saksı çiçek seçimleriniz her ne olursa olsun sulanmaya ihtiyacı vardır. Kimisi daha az kimi daha çok sulanma ihtiyacı hissetmek ile beraber güneşten enerji alma ihtiyacı, iç mekân ya da dış mekân bakımına uygunluğu, rüzgârdan hoşlanıp hoşlanmaması gibi farklı incelikli detaylara da önem vermeniz gerekir. Tüm bu bakım detaylarını elde etmenin sonrasında ise en önemli bakıma sıra gelir. Çiçek türünüz ne olursa olsun her biri sevgi ister.

Onlara duyduğunuz sevgiyi belli etmeniz ise güzel kelimeleriniz ile daha da mümkün olacaktır. Çiçekler aynı zamanda insan psikolojisini de kolay çözümleyen seçimler olup aslında düşünce okuyan özel bitkiler denebilir. Bu sebep ile onlara bakışınız dokunuşunuzun yanı sıra o andaki onun ile ilgili olarak sunduğunuz düşünceleri de hissetme özelliğine sahiptir.

Konuşulan Çiçekler Nasıl Olur?

Sürekli olarak sahibinin ona ilgili davranması, güzel sözler söylemesi ve ona olan güzel düşüncelerini sunması sonrasında çiçeklerinizin daha fazla çiçek verdiğini ya da bitkilerinizin kendini ispatlamak istercesine yeniden yeşermeye başladığını görmeniz mümkün. Hatta kuruma dönemine giren birçok çiçek son zaman olmasına rağmen hayata tutunmaya çalışır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.