Dekorasyonda İdeal Aksesuar Kullanımı Nedir?

Dekorasyon uygulamasında tasarımı tamamlayan aslında aksesuarlardır. Yanlış tercih edilecek aksesuarlar tüm dekorasyonunuzu bozabilir ve istediğini etkinin elde edilmesinden uzaklaştırabilir. Bunun yanı sıra fazla abartılan aksesuarlar da dekorasyon içinde karışıklığa sebep olarak ortamda hoş olmayan bir görüntüyü yaratabilir. Bu sebep ile tercih ettiğini aksesuar seçimlerinde ideal oranı yakalamanız ve aşırıya kaçmamanız önerilir.

dekorasyonda bütçe

Dekorasyon uygulamanız içinde yapacağınız aksesuar tercihlerinizde ideal oran ise aksesuarları konumlandıracağını yer ile de sınırlı tutulmalıdır. Herhangi bir komodin ya da sehpa tarzı bir alanda en fazla üç ya da küçük ebatta ise dört adet aksesuara yer vermeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra tercihlerinizde de uyumlu bir bütünlüğü yakalamanız da önemlidir.  Modern stile sahip olan dekorasyon uygulamasında klasik stile ait olan aksesuar seçimleri oldukça sıkıntılı duracak ve hoş bir etki yaratmayacaktır. Bu sebep ile aksesuar alımlarınızda da dekorunuza uyumlu olan seçimlere yer vermeniz gerekir.

Aksesuar Seçimlerinin Detayları

Dekorasyon uygulamanız aksesuarların yerleşim sonrasında tamamlanır. Dekorasyonunuz da yer alacak olan aksesuar tercihlerinizde ise stile uyumlu olan seçimlerin yanı sıra ebatlarına da dikkat etmeniz önemlidir. Çok büyük olan aksesuarlar birden çok olması durumunda hoş bir etki yaratmaz. Bunun yanı sıra tüm aksesuarların birbiri ile uyumlu bir bütünlüğü de yakalaması gerekir. Bu bütünlüğü yakalamak için ise alımlarınızda diğer ürünler ile uyuma dikkat etmeniz önemlidir.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.