Gül Suyu Nerelerde Kullanılır?

Gül suyu genellikle kadınlar evinde bulundurduğu şeyler arasında yer alıyor. Doğal yöntemler kullanılarak elde edilmiş olan gül suyunu pek çok farklı noktada ve güzellik konusunda da kullanabiliyorsunuz. Gül suyu yalnızca hoş kokuları olan ve kolonya gibi kullanılan bir ürün değildir. Gül suyu aynı zamanda doğal cilt bakımının da olmazsa olmaz vazgeçilmez bir parçası olarak hayatımızda yer almaktadır.

gül suyu

gül suyu

Gül suyunun cilde olan faydası uzmanlar tarafından da kanıtlanmış bir durumdur. Cildi rahatlatma özelliği olan gül suyu neredeyse her tür cilt tipine uyum sağlayabilmektedir. Yağlı, kuru ya da sorunlu olan ciltlerde gül suyu kullanılabilir.

Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

Gül suyu aynı zamanda tahriş olmuş olan cildi de korur ve yatıştırma etkisini cilt üzerinde hızlıca gösterir. Periyodik olarak yaptığınız cilt bakımınıza gül suyunu eklerseniz cildiniz kısa bir süre içerisinde parlamaya başlar. Gül suyunun antioksidan ve vitamin etkisi yaşlanma belirtilerinin de engellemesini sağlar.

gül suyu kullanımı

gül suyu kullanımı

Gül suyunu kullanmak istiyorsanız ilk olarak bir buz kalıbına gül suyunu boşaltıp buzdolabına atmanız ve buz haline gelene kadar beklemeniz gerekiyor. Yüzünüze uygulayacağınız gül suyunun bu kıvamında olması etkisinin çoğalmasına yol açar. Gözaltlarındaki şişkinliklerin yatışması ve kırışıklıkların biraz rahatlayabilmesi için de buz halindeki gül suyunu uygulama yönteminden yararlanabilirsiniz. Gül suyunu aynı zamanda banyodan sonra vücudunuz için de sıvı kıvamdayken kullanabilirsiniz.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.