Hem Günlük Hem Gece Kullanımı Kolay Ayakkabılar

Ayakkabı tercihi yaparken en şok dikkat edilen noktalardan biri kullanım kolaylığıdır. Böylece satın aldığımız ayakkabıyı konforlu bir şekilde kullanabiliriz. Bir ayakkabının konforunu etkileyen birçok faktör vardır.

Hem günlük hem gece için kullanışlı olan ayakkabı çeşitleri ayak konforunun sağlandığı, topuğa ya da parmak ucuna fazla güç bildirilmesine sebep olmayan ayakkabılardır. Çok geniş bir yelpazede tanımlayabileceğimiz bu ayakkabılar mevsimlere göre farklılık gösterirler.

Kış Mevsiminde Hem Gündüz Hem Gece Kullanılabilen Ayakkabılar Nelerdir?

Kış mevsiminde yağışlı ve soğuk havalarda en çok tercih edilen ayakkabı modelleri botlar ve çizmelerdir. Kullanım rahatlığı açısından kış mevsiminde yüksek topuklu ayakkabılar fazla tercih edilmez. Fakat hem gündüz hem gece kullanımına uygun yedi santimetre ve altındaki topuk boyları idealdir.

Yedi santimetrenin altındaki topuklar hem kullanışlı hem de şık durabilirler. İşe giderken giyilen kısa topuklu bir çizme ile akşam yemeğine de gidilebilir.

ayakkabı

Yaz Mevsiminde Hem Gündüz Hem Gece Kullanılabilen Ayakkabılar Hangileridir?

Yaz mevsimi denince akla gelen en sık kullanılan ayakkabı türü sandaletlerdir. Yaz mevsiminde ayağı rahat ettirecek biçimde ayak ucunu açıkta bırakan topuklu ya da topuksuz ayakkabılar tercih edilir. Gündüz de giyilebilen küçük topuklu bir sandalet gece kombinelerinize de uyum sağlayacaktır.

Yazın tercih edilen bir diğer ayakkabı modeli espadril türü ayakkabılardır. Hemen her kombine uyum sağlayabilen bu ayakkabılar gardırobun akıllı parçalarındandır.

Bahar Aylarında Hem Gece Hem Gündüz Kullanılabilen Ayakkabılar Hangileridir?

Bahar ayları yazdan kışa ve kıştan yaza geçiş dönemleridir. Bu dönemlerde kıyafet seçimi gibi ayakkabı seçimi yapmak da oldukça zordur. Bahar aylarında ayakkabı seçerken hemen gece hem gündüz kullanımına uygun olanlar hava durumuna bakılarak belirlenmelidir.

Baharlık ayakkabılar çoğunlukla mevsim geçişlerinde kullanılır. Bu aylarda gündüz n çok tercih edilen ayakkabı modelleri çoğunlukla ince materyallerden yapılmış ayakkabılardır. Ucu açık ayakkabılar için henüz zaman vardır bu nedenle genelde kapalı ayakkabılar daha sık tercih edilir.

Bahar aylarında hem gece hem gündüz kullanımına en uygun ayakkabı modelleri ayağın ısısını koruyacak ve terletmeyecek ya da üşütmeyecek olanlardır.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.