Makyaj Hileleri Nelerdir?

Makyaj kadınlar için son derece önemlidir. Günlük yaşantı içinde yer verdiğiniz makyaj uygulamanızda bazı uygulamaları yanlış yaparak istenen görüntüyü elde edemiyor olabilirsiniz. Bu aşamada ise makyaj hilelerine başvurarak istediğini güzel görüntüyü kolaylıkla elde etmeniz mümkün.

Makyaj hilelerine başvurmadan önce yüzünüzü detaylı olarak incelemeniz gerekir. Kalın ya da ince dudaklara mı sahip olduğunuz, gözleriniz, kaşlarını ve burnunuzun yanı sır atam yüz şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Bu belirme sonrasında ise küçük makyaj hilelerine başvurarak daha kalın dudaklara ya da daha yakın görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

İnce olan dudaklarınızı daha kalın göstermek için parlatıcı kullanımına yer verebilirsiniz.

Gözler İçin Makyaj Hileleri

İri gözler, çekik gözler gibi birçok göz şekli bulunuyor. Gözünüzün daha etkili görünmesinde göz kalemi, rimel ve farlar yer alır. Bu uygulamada en ideal seçimi yaparak gözlerinizi daha hoş gösterebilirsiniz.

Yanaklar İçin Makyaj Hileleri

Yanaklarda bazı alanların parlatılması ve bazı alanlarda da allığın yoğun kullanılması aslında bir makyaj hilesidir. Bu hile yüzünüzün şeklini daha yuvarlak ya da yuvarlak olan yüzünüzü biraz daha uzun göstermek için tercih edilir.

Kaşlar İçin Makyaj Hileleri

Daha belirgin kaşlara sahip olmak ve kaş şeklinizin daha göze görünü olması için kaş kalemlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle kaşlarınız daha belirgin olur ve istediğiniz etkiyi de size sunar.

Yanıtla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.