Nasıl Güvenli Bir Şekilde Bitcoin Alınır?

Son dönemlerde dijital paraların gündemde olmasıyla birlikte Bitcoin, adından en çok söz ettiren dijital kripto para birimlerinden biridir. Kimine göre güvenli kimine görede tartışmalara açık olan bitcoin ve diğer çeşitli dijital kripto paralar, günümüzde en yoğun şekilde merak konusu oluyor. Hele ki 2020 Aralık ayında bitcoin, kendi başına rekor üzerine rekor kırmasıyla beraber merakları da üzerine toplamış durumdadır.

Sizlerde merak ettiğiniz bitcoin alım ve satım ile ilgili işlemlerde yapmak istediğiniz piyasada aktif rolünüzle ilgili olarak aşağıdaki adımları takip edebilir ve istediğiniz gibi Bitcoin alım- satım süreçlerinden faydalanabilirsiniz.

İlk olarak bitcoin alım satımı için Bitcoin’in işlem gördüğü borsada yer almalısınız. Bunun için de borsanın olduğu yerlerde hesap açmanız ve bakiye yatırarak bitcoin alım işlemi başlatmalısınız. Günümüzde hem yerel hem de uluslararası borsalar, çeşitli hisse senetleri, fon ve dövizler olduğu gibi Bitcoin’in de değer gördüğü yerlerdir. Bu alanlarda borsaya üye olarak profilini doğrulayıp daha sonrasında da aktif bir yatırımcı olabilirsiniz.

Türkiye veya yurtdışı fark etmeksizin hesap açtıktan sonra, hesabınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Burada yapacağınız yüklemelerde hızlılık, bitcoin alım ve satım işlemleri için önemlidir. İstediğiniz değerlere ulaşan al ve sat süreçlerinde borsayı takip eden bir kişi olarak hızlıca alım satımdan faydalanabilirsiniz.

Basit Al- Sat Ekranında Bitcoin Nasıl Alınır?

Basit bir ara yüz ile al – sat işlemleri yapabileceğiniz ekranlarla beraber dilediğiniz gibi 2 farklı emir verebilir, bitconi alım veya satma işlemleri yapabilirsiniz. Piyasa emir tipi kullanarak en iyi fiyattan almak veya satmak gibi eylemleri kullanarak, ödenecek tutarı girip, ödenecek komisyon tutarlarını kontrol ederek onayınızla beraber işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bu işlemler bittiğinde, bakiyenizde Bitcoin eklenmiş olacaktır.

Bitcoin Fiyatı Kim Tarafından Belirleniyor?

Her şeyde olduğu gibi pazar içindeki arz ve talepler, bitcoin dengesini belirler. Günümüzde sizlerde bu pazarda yerinizi alarak katılımcılardan biri olabilirsiniz. Bitcoin alımı yaparken insanların birçoğu da eldeki bitcoinleri satmak istediği bir ters yönde hareket bulunur. İşte bu nedenle karşılıklı arz ve talebin doğrultusunda alıcı ve satıcı, en uygun fiyatta bu tip işlemlerin emrini vererek borsada yerini belirler.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.